نیوز سیتی!
09 شهریور 1401 - 17:45

آمادگی پلیس برای تامین امنیت زائران اربعین

کرمانشاه- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از آمادگی پلیس کرمانشاه برای تامین امنیت زائران اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی اکبر جاویدان ظهر چهارشنبه در مراسم بزرگ موکب داران استان کرمانشاه که در تالار وحدت برگزار شد، اظهار کرد: یکی از گروه‌هایی که خدمات شایانی را به زائران امام حسین (ع) ارائه می‌دهند موکب دارانی هستند که عاشقانه و با اعتقاد قلبی پای به این عرصه نهاده اند.

خبرنگار مهراندوی افزود: اقدام موکب داران و خادمان اربعین در خدمات رسانی به زائران بدون شک مورد رضایت خداوند متعال و حضرت سیدالشهدا (ع) قرار خواهد گرفت و باقیات و صالحاتی برای آنها خواهد بود.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: اقدام موکب داران در خدمات رسانی به زائران حسینی (ع) اجر و پاداشی کمتر از زیارت آن حضرت ندارد و بدون شک این توفیق و سعادت نصیب افرادی می‌شود که مورد توجه ویژه و خاص امام حسین (ع) قرار داشته باشند.

جاویدان بیان کرد کرد: اقشار مختلفی اعم از سازمان‌های دولتی، مردم نهاد، نیروهای مسلح، نهادهای حاکمیتی و … در این حماسه بزرگ نقش آفرینی می‌کنند که در این میان موکب داران که ارادتمندان واقعی اباعبدالله الحسین (ع) هستند نقش بسیار پررنگی در خدمات رسانی و نقش آفرینی در این عرصه مقدس دارند.

وی با قدردانی از همه تلاش‌های صورت گرفته یادآوری کرد: در این میان انتظاراتی نیز وجود دارد که از جمله آنها توجه به موضوع فراهم کردن امکانات لازم برای زائران و فراهم شدن شرایط زیارت آسان، ارزان و ایمن برای آنها است، موضوعی که رهبر معظم انقلاب هم بارها روی آن تاکید داشتهاند.

داشتهاندفرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: محل استقرار موکب‌ها باید جایی باشد که خدمات بهداشتی مناسب نیز به زائران ارائه شود و حتی الامکان سرویس‌های بهداشتی نیز در کنار موکب ها برای زوار فراهم شود.

الامکانهاوی گفت: مناسب بودن فاصله بین موکب‌ها و تداوم خدمات رسانی به زائران تا ۴۸ ساعت پس از روز اربعین هم موارد دیگری است که موکب داران آن را رعایت کنند.

جاویدان گفت: حتی زمانی که مرز خسروی نیز بسته بود بسیاری از زائران عتبات عالیات با حضور در کرمانشاه عازم دیگر مرزهای زمینی در استان‌های ایلام و خوزستان می‌شدند و این نشان می‌دهد کرمانشاه در هر شرایطی افتخار میزبانی از زوار امام حسین (ع) و دیگر ائمه اطهار (ع) را داشته است.

ع)ع)وی خاطرنشان کرد: در این میان یکی از مهمترین موضوعاتی که باید به آن پرداخت بحث تأمین امنیت زائران کربلا و عتبات عالیات است که پلیس در این راستا توانسته شرایط خوبی را ایجاد و رضایت عموم مردم و زوار را کسب کند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه رضایتمندی زائران عتبات عالیات از امنیت ایجاد شده توسط پلیس را سند افتخاری برای این مجموعه دانست و گفت: همکاران ما مشتاقانه و به صورت ۲۴ ساعته نسبت به تأمین امنیت زائران اقدام و به این خدمتگذاری هم افتخار می‌کنند.

خدمتگذاریوی یادآوری کرد: کرمانشاه هم میزان زائرانی است که مرز خسروی را انتخاب می‌کنند و هم پذیرای زائرانی است که با گذر از کرمانشاه از طریق مرز مهران عازم کربلای معلی خواهند شد که در هر دو صورت برای تأمین امنیت این عزیزیان آمادگی کامل داریم.

سردار جاویدان در پایان با اشاره به اینکه بیش از سه هزار و ۵۰۰ نیروی پلیس برای تأمین امنیت و خدمات رسانی به زائران اربعین به کارگیری خواهند شد، افزود: همکاران ما هم در مرز خسروی که محل تردد زائران و هم در مرز سومار که محل تردد موکب داران است حاضر خواهند بود تا به تأمین نظم و امنیت پرداخته و هم خدمات لازم را به عاشقان حضرت سیدالشهدا (ع) ارائه کنند.

کارگیریسومار

منبع: مهر
شناسه خبر: 693459

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار ایران و جهان:

پر بیننده ترین: