نیوز سیتی!
14 بهمن 1401 - 16:27

جهاد تبیین ابزار اقناع افکار عمومی برابر نقشه های شوم دشمن است

سمنان- امام جمعه موقت سمنان بابیان اینکه نسل جدید و جوانان به آگاهی نیاز دارند، گفت: جهاد تبیین ابزار اقناع افکار عمومی برابر نقشه های شوم دشمن است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام غلامحسین مهدوی نژاد در خطبه‌های نماز جمعه سمنان به میزبانی مصلای امام (ره) این شهر، ضمن بیان اینکه تبیین به‌معنای روشنگری، بیان حقیقت و واقعیت است، ابراز داشت: با توجه به اینکه یکی از برنامه‌ریزی های دشمن به کارگیری ذهن و افکار جوانان است لذا این مهم می‌طلبد تا جهاد تبیین به روشنگری دستاوردهای انقلاب برای نسل جدید بپردازد.

وی ضمن بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی نیز نوعی تبیین بود که به دست امام راحل صورت گرفت، افزود: امام خمینی در سخنرانی‌های خود قبل از پیروزی انقلاب واقعیت رژیم پهلوی را برای مردم تبیین و مورد روشنگری قرار داد لذا در نتیجه همین تبیین گسترده عمیق ایشان نهال نوپای انقلاب جان گرفت، شکوفا شد و به ثمر نشست.

خطیب موقت سمنان ضمن بیان اینکه جهاد تبیین ابزار اقناع افکار عمومی برابر نقشه‌های شوم دشمن است، ابراز داشت: اگر می‌خواهیم نقشه‌های دشمن چون حبابی نقش بر آب شده و دسیسه‌ها یک به یک خنثی شوند تنها راه حل بیان آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب به نسل امروز است.

مهدوی نژاد با بیان اینکه دشمن برای رسیدن به مقصود خود می‌کوشند تا باورهای جوانان را از هر طریق ممکن سست کند، تصریح کرد: از مسئولان انتظار می‌رود ایام الله دهه فجر را فرصت مغتنمی بشمارند تا تلاش‌های صورت گرفته طی این چهار دهه به درستی اطلاع رسانی کنند قطعاً مردم با شنیدن اقدامات خوب انجام شده به انقلاب و نظام دلگرم شده و باورهای آنها مستحکم می‌شود.

وی با بیان اینکه انتشار اطلاعات غلط یکی از آفت‌هایی که باعث سست شدن باورها می‌شود، افزود: این مهم می‌طلبد تا در انتشار موضوعات و اطلاعات مختلف به ویژه در فضای مجازی دقت و هوشیاری کافی به خرج دهیم و از انتشار مطالبی که بابت صحت آن مطمئن نیستم به طور جد پرهیز شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1017078

مهمترین اخبار ایران و جهان: