نیوز سیتی!
16 مرداد 1401 - 17:46

استاندار یزد: نهضت حسینی، عالی‌ترین مکتب جانبازی و دلدادگی است

یزد- ایرنا- استاندار یزد روز یکشنبه در پیامی با قدردانی از هیئت‌های عزاداری برای برگزاری همایش عظیم عاشورائیان در حسینیه تاریخی امیرچقماق یزد آورده: نهضت حسینی، عالی‌ترین مکتب جانبازی و دلدادگی به ذات اقدس الله است که در آینه عبرت آموزش، تمامی خوبی‌ها و راستی‌ها در برابر تمامی بدی‌ها و کژی‌ها قرار می‌گیرد .

به گزارش ایرنا، به نقل از روابط عمومی استانداری یزد، در پیام مهران فاطمی آمده است: تاریخ را برای همیشه مدیون و مرهون ایثارگری و جانفشانی‌های سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفای ایشان می‌نماید و جهانیان را در عزای شهادت این سروهای بلند و بی‌بدیل آزادی و کرامت به ماتمی سخت و بی پایان فرو می‌برد.

وی افزود: هفتم محرم امسال نیز اجتماع عظیم عاشورائیان یزد، این حسینیه باشکوه ایران اسلامی در تکیه تاریخی امیر چخماق، با حضور موکب‌ها و هیئت‌های مذهبی برپا گردید.

استاندار یزد ادامه داد: این همایش به واقع نمایش دیگری از دلبستگی و دلدادگی مردمان این سامان به فرهنگ حسینی و عاشورایی است که با حیات و ممات آنان پیوستگی جداناشدنی یافته و تقدیم ۴۰۰۰ هزار نفر از عزیزترین فرزندان این سامان حسینی پیشه، در پرتو درس آموزی از مکتب خونین آن امام آزادی خواه و عدالت جو، نمونه صادقانه‌ای از اوج ارادت و دلبستگی مردمان خداجوی یزد به خاندان عصمت و طهارت (ع) است.

فاطمی اظهار داشت: با قدردانی صمیمانه از تمامی هیات‌های عزاداری و همه عوامل برگزاری این همایش عظیم معنوی به ویژه دبیرخانه بین المللی یزد؛ حسینیه ایران، قبولی عزاداری‌های همگان را از درگاه حضرت دوست مسئلت نموده و تداوم توفیقات آنان در پیمودن راه متعالی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) که تنها راه درستی و رستگاری است را از محضر خداوند متعال طلب می‌نمایم.

این همایش دیروز در یزد برگزار شد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 546435

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار ایران و جهان:

پر بیننده ترین: