نیوز سیتی!
15 مرداد 1401 - 09:26

دسته های عزادار با پلیس راهنمایی و رانندگی هماهنگ باشند

اصفهان-ایرنا- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان مسوولان هیات‌های مذهبی را هنگام راه اندازی دسته های عزادار به هماهنگی به پلیس راهور و رعایت موازین ایمنی فرا خواند.

سرهنگ محمدرضا محمدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا  با اشاره به سانحه دلخراش شب گذشته در شهرستان اردستان که خودروی سواری با عزاداران حسینی برخورد کرده و سه کشته و ۱۹ مصدوم برجاگذاشت گفت: مسوول این هیات عزاداری بدون هیچگونه هماهنگی قبلی با پلیس شهرستان و بدون رعایت نکات ایمنی با وجود تاکیدهای مکرر و هشدارهای لازم در این خصوص، نسبت به حرکت دسته عزاداری در مسیر حاشیه ای و تاریک اقدام کرده بود که منجر به این حادثه شد. سرهنگ محمدی خاطرنشان کرد: در این سانحه راننده پژو و مسوول هیات عزاداری هرکدام به میزان ۵۰ درصد توسط کارشناسان پلیس راهور مقصر شناخته شدند. وی ادامه داد: پلیس حتی فراتر از وظیفه به منظور پیشگیری از چنین حوادثی برای بیشتر هیات‌های عزاداری، کاور پلیس‌یار محرم و حتی تجهیزات ترافیکی تهیه و در اختیار گذاشته است.

وی همچنین از آمادگی پلیس برای ایجاد محدودیت‌های مقطعی، دائم و پوشش ترافیکی مراسم‌های عزاداری در روزهای باقیمانده دهه اول محرم و نیز اعمال محدودیت‌های ترافیکی در تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.

سرهنگ محمدی تصریح کرد : در این روزها در محل‌های اجرای مراسم‌ عزاداری در خیابان‌های اصلی شهرهای استان محدودیت های ترافیکی خواهیم داشت. رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان ادامه داد: در شهر اصفهان در محدوده‌های اطراف میدان امام (ره) ، میدان احمدآباد به سمت ولی‌عصر، تقاطع خیابان صغیر اصفهانی به سمت خیابان کمال، چهار راه عسگریه، تقاطع پل میر- شیخ صدوق به سمت چهار راه نظر، میدان بسیج و شهید لاوی به سمت گلستان شهدا، پلیس به منظور پوشش ترافیکی‌ لازم حضور کاملا محسوس خواهد داشت.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 539238

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار ایران و جهان:

پر بیننده ترین: