نیوز سیتی!
11 اسفند 1402 - 21:21

شور و حال انتخاباتی در استان زنجان حاکم است

با آغاز موج دوم رأی‌گیری، مردم پایتخت شور و شعور حسینی کشور حضور پرشوری را در شعب اخذ رأی از خودشان نشان دادند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، از صبح امروز انتخابات باشکوه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین مجلس خبرگان رهبری همزمان با سراسر کشور در استان زنجان از ساعت هشت صبح در 772 شعبه اخذ رأی در سطح استان آغاز شد.

طبق شواهد عینی خبرنگار تسنیم، بعد از ساعت 18، صف‌های طولانی در شعب اخذ رأی تشکیل شده به طوری که طبق رصد سیستم‌های الکترونیکی وزارت کشور در استان، سرعت رای‌گیری 3 برابر نسب به ظهر امروز شده است.

از سوی دیگر همچنان شور و حال انتخاباتی در استان زنجان حاکم است و تا به این لحظه شهرستان خدابنده در امر رای‌گیری پیشتاز است. همینطور دیگر شهرستان‌ها نیز شور و حال انتخاباتی حاکم است و منطقه ابهر، خرمدره و سلطانیه نیز صف‌های شلوغی در شعب اخذ رأی حاکم است.

در فضای مجازی زنجان هم برخی شایعه‌هایی در خصوص خرید و فروش رأی مطرح شده است و ساعاتی پیش یکی از کاندیداهای زنجان و طارم که شایعه خرید و فروش رأی از سوی طرفداران وی در فضای مجازی مطرح شده بود، در استانداری حاضر شد. البته وی در جمع خبرنگاران این موضوع را رد کرد و منکر این موضوع شد و اعلام کرد که برای تخریب بنده این موضوعات در فضای مجازی مطرح شده است.

در منطقه ایجرود و ماهنشان هم رقابت بسیار تنگاتنگ بین دو کاندیدای اصلی برقرار است و متأسفانه همچنان شدت تخریب‌های این دو نامزد از سوی طرفدارانشان در فضای مجازی حاکم است.

احمد ذوالقدر، فرماندار ابهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، اظهار داشت: خوشبختانه از ساعات ابتدایی صبح شعب اخد رأی مملو از جمعیت بوده و همچنان این شلوغی‌ها ادامه دارد.

وی با تقدیر از حضور پرشور مردم در انتخابات گفت: روند رأی‌گیری در سطح شهرستان به نحو مطلوبی در جریان است. شعب اخذ رای شهرستان در مقایسه با دوره قبل روند افزایشی دارد و به طور مثال پنج شعبه در شهرستان به ویژه در مناطق پر تردد در مقایسه با دوره قبل افزوده شده است.

فرماندار ابهر اضافه کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌ها برای مناطق دور افتاده نیز تمهیداتی اندیشیده شده است و در این خصوص مشکلی نداریم و برای حوزه های سیار به ویژه روستاها 16 نفر با خودروهای کمک دار اعزام شده است.

ذوالقدر خاطرنشان کرد: در مجموع 785 نفر از عوامل اجرایی در شعب مستقر هستند.

جواد تاراسی، فرماندار خدابنده در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: عوامل و دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات در سطح شهرستان از ساعت شش صبح در شعبه‌ها مستقر شده‌اند و هم اکنون فرآیند رای‌گیری در حال انجام است.

وی ادامه داد: برای برگزاری انتخابات سالم،‌ رقابتی و باشکوه در شهرستان 3 هزار و 500 نفر به عنوان عوامل اجرایی مشارکت کرده‌اند. کار رای‌گیری در مناطق صعب العبور روستایی شهرستان نیز آغاز شده است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

فرماندار خدابنده ادامه داد: عوامل مستقر در شعبات کار رای‌گیری را با دستگاه تشخیص هویت انجام می دهند.

وی با بیان اینکه برای گرازش تخلفات انتخاباتی نیز تدابیر لازم اندیشیده شده است، گفت: به تعداد هر شعبه یک بازرس، سه ناظر، نیروهای امنیتی و 15 سر بازرس در نظر گرفته شده است.

به گفته فرماندار خدابنده، گشت‌های نیروی انتظامی در سطح شهرستان به صورت جدی فعال هستند.

رضاعلی انبارلو، فرماندار طارم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی‌ها 55 شعبه اخذ رای در شهرستان برای رای‌گیری در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: از مجموع شعب 38 شعبه سیار و 17 شعبه ثابت بوده و برای جمع آوری آرای روستاهای صعب‌العبور شهرستان نیز تدابیر لازم انجام گرفته است. بیش از یک هزار نفر از عوامل اجرایی شهرستان برای برگزاری این رویداد در سطح شهرستان مشارکت دارند.

فرماندار طارم خاطر نشان کرد: تاکنون تخلف انتخاباتی در این شهرستان گزارش نشده است و خوشبختانه حضور پرشوری در انتخابات شاهد بودیم.

انتخابات 1402 , انتخابات 1402 , انتخابات 1402 , انتخابات 1402 ,

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1680775

مهمترین اخبار ایران و جهان: