نیوز سیتی!
14 بهمن 1401 - 16:39

شاهد بیشترین توهین و اهانت به قرآن کریم به اسم آزادی بیان هستیم

ماهشهر- امام جمعه موقت ماهشهر گفت: دشمنان به اسم آزادی بیان به قرآن و پیامبر عظیم‌الشان اسلام توهین می‌کنند. چه کسی می‌گوید توهین به سایر ادیان آزادی بیان است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید نزار پورموسوی ظهر امروز جمعه در جمع نمازگزاران ماهشهر با تبریک سالروز میلاد امام علی (ع)، روز پدر و فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام اعتکاف باید از این ایام به نحو احسن استفاده کرد.

وی با اشاره به تغییر سنگر و محل خدمت امام جمعه سابق بندر ماهشهر افزود: از حجت‌الاسلام محمدی‌پور بابت خدمات و زحماتشان تقدیر و تشکر می‌کنیم.

خطیب جمعه موقت ماهشهر بیان کرد: بعضی اوقات دیده یا شنیده شده که عده‌ای در خصوص انتصاب امام جمعه گمانه زنی می‌کنند و یا حتی بعضی از شخصیت‌ها را با گمانه زنی تخریب می‌کنند.

پورموسوی تاکید کرد: لذا از عموم درخواست دارم که عجله یا گمانه زنی نکنند و شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با شرایط و ضوابط موجود، یک فرد واجد شرایط را انتخاب و به زودی معرفی خواهند کرد.

وی با محکوم کردن اهانت به قرآن کریم بیان کرد: در عصر حاضر شاهد بیشترین توهین و اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم هستیم و اگر کسانی دنبال دلیل برای اثبات دشمنی غرب با قرآن و مسلمانان می‌گردند، همین هتاکی و توهین به مقدسات مسلمانان بالاترین دلیل اثبات دشمنی است.

وی اضافه کرد: دشمنان به اسم آزادی بیان به قرآن و پیامبر عظیم‌الشان اسلام توهین می‌کنند. چه کسی می‌گوید توهین به سایر ادیان آزادی بیان است.

امام جمعه موقت ماهشهر تصریح کرد: از سال ۱۹۸۸ اهانت‌ها به اسلام با تألیف کتاب سلمان رشدی ملعون، اوج گرفت که امام خمینی (ره) حکم ارتداد این ملعون را صادر کرد و پس از سلمان رشدی نیز افراد دیگری اقدام به هتاکی به اسلام و مسلمانان کردند که در همین دنیا تاوان کار خود را پس خواهند داد.

پورموسوی تاکید کرد: هر چه دشمنان به دشمنی با اسلام، قرآن و مسلمان اقدام کنند، مردم جهان نسبت به اسلام و آموزه‌های دینی بیناتر خواهند شد.

امام جمعه موقت ماهشهر ضمن محکومیت حملات رژیم کودک‌کش صهیونیستی به نوار غزه افزود: امیدواریم به زودی غده سرطانی اسرائیل از منطقه محو شود و وجودی از آن باقی نماند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1017102

مهمترین اخبار ایران و جهان: