نیوز سیتی!
03 شهریور 1401 - 22:29

قدمت دیرینه میزبانی کرمانشاه از زائران اباعبدالحسین

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه کرمانشاه از دیرباز میزبان زائران امام حسین(ع) بوده است، گفت: مرز خسروی برای پذیرایی از زائران اربعین آماده است.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن امیری مقدم شامگاه پنجشنبه در مراسم اختتامیه پیرغلامان حسینی که با حضور رئیس سازمان صدا و سیما، استاندار کرمانشاه، فرمانده سپاه نبی اکرم (ص)، امام جمعه اهل تسنن پاوه و سایر مسئولین استانی در مسجد عماد الدوله برگزار شد، اظهار کرد: استان کرمانشاه در سه روز متوالی میزبان پیرغلامان حسینی از ۱۵ کشور مختلف بوده است و تجربه جدیدی را برای خود رقم زد.

خبرنگار مهرپیرغلامانص)پیرغلامانوی با اشاره به هفته دولت و تبریک این هفته، افزود: این هفته مقدمه شروع کار دولت در حوزه اشتغال جوانان کرمانشاه می‌شود تا با اعتباری بیش از سه هزار میلیارد زمینه اشتغال برای حدود ۶ هزار و ۵۰۰ نفر را فراهم کند و در همین راستا در آینده نزدیک استان کرمانشاه به پایگاهی عمرانی و عملیاتی در حوزه اشتغال تبدیل خواهد شد.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه کرمانشاه از قدیم الایام قدمگاه زائرن سید الشهدا (ع) بوده، تصریح کرد: این استان علاوه بر اینکه از گذشته بر سر راه ابریشم واقع شده معروف به مسیر ولایت برای عبور زائران عتبات عالیات بوده و از آن به عنوان گهواره تمدن اسلامی و دیار قهرمان و پهلوانان یاد می‌شود.

الایامزائرنع)امیری مقدم با اشاره به اینکه مرز خسروی آماده میزبانی از زائران حسینی در ایام اربعین است، بیان کرد: استان کرمانشاه به واسطه وجود مرز خسروی قدمت دیرینه در میزبانی از زائران داشته و مسیر عارفان و عالمان بوده و برای نگه داری از آن برای بازگشایی همیشگی آن تلاش خواهیم کرد.

وی به وحدت همیشگی مردم کرمانشاه اشاره کرد و گفت: استان کرمانشاه با وجود تنوع قومیتی و مذهبی بسیاری که دارد همیشه و در همه جا کنار هم و با آرامش بوده‌اند که مهمترین دلیل آن ارادت خاص مردم به اباعبدالحسین (ع) است.

اباعبدالحسینع)استاندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه نوحه‌های قدیمی در استان کرمانشاه مانند یک فرهنگ سینه به سینه منتقل می‌شود، تاکید کرد: یکی از نوحه‌های شیرین و خاطره‌انگیز در استان کرمانشاه نوحه «شیر شمامه ای نوبرم» است که با لحجه زیبای کردی نزدیک به چهار دهه است که اجرا می‌شود.

شمامهاینوبرملحجه

منبع: مهر
شناسه خبر: 656710

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار ایران و جهان:

پر بیننده ترین: