نیوز سیتی!
11 اسفند 1402 - 19:02

تشکر امام‌جمعه خرم‌آباد از حضور پرشور مردم در انتخابات

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: از مردم لرستان که در این مقطع حساس برای سربلندی و عزت ایران اسلامی پای صندوق‌های رأی رفته‌اند تشکر می‌کنم و درخواست ما این است که همه کسانی که تابه‌حال پای صندوق رأی حاضر نشده‌اند در فرصت باقی‌مانده حضور پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی، ظهر امروز، در خطبه‌های نمازجمعه، گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات سبب تقویت ریشه‌های انقلاب می‌شود و سبب یأس دشمنان می‌شود.

او افزود:  از مردم لرستان که در این مقطع حساس برای سربلندی و عزت ایران اسلامی پای صندوق‌های رأی رفته‌اند تشکر می‌کنم و درخواست ما این است که همه کسانی که تابه‌حال پای صندوق رأی حاضر نشده‌اند در فرصت باقی‌مانده حضور پیدا کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی دو وظیفۀ قانون‌گذاری و نظارت را به‌عهده دارد، عنوان کرد: نیروهای اجرایی، نظارتی، قضائی، انتظامی، بسیج و سپاه در راستای تحقق چهار راهبرد مدنظر مقام معظم رهبری پرتلاش ظاهر شده‌اند.

او با تأکید به اینکه حدود 9 ماه است که فضای کشور به انتخابات اختصاص داده شده‌است، بیان کرد: شرکت در انتخابات یک عبادت اجتماعی است و در راستای سربلندی اسلام و ایران است.

شاهرخی گفت: از کسانی که به‌عنوان داوطلب نمایندگی در مجلس شورای اسلامی وارد شدند و خود را در معرض انتخاب مردم قرار دادند و بر شور انتخاباتی افزودند، تقدیر و تشکر می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه مشارکت حداکثری سبب دل‌بستگان به‌ نظام اسلامی را در داخل و خارج مسرور می‌کند، ابراز کرد: مجلس در رشد و پیشرفت کشور نقش فوق‌العاده‌ای دارد.

او با تأکید به اینکه انتخاباتی در تراز جمهوری اسلامی است که هر چهار راهبرد مشارکت حداکثری، امنیت، سلامت و رقابت همراه با رفاقت مدنظر مقام معظم رهبری را عملیاتی کند، افزود: تلاش جدی برای امنیت در انتخابات هرچه بیشتر ادامه پیدا کند.

شاهرخی تأکید کرد: دستگاه‌های انتظامی، امنیتی و قضائی در برخورد با اخلالگران در انتخابات به وظیفۀ خود عمل کنند و هیچ مسامحه‌ای دراین‌رابطه نباید انجام شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه سلامت انتخابات مهم است، ابراز کرد: مجریان، بازرسان و ناظران با دقت کامل فرایند سلامت انتخابات و شفاف‌سازی سلامت کامل انتخابات را به مردم توضیح بدهند و آن را تضمین کنند.

او با تأکید به اینکه عوامل نظارتی و اجرایی دقت لازم را برای شمارش آرا و اعلام نتایج داشته باشند تا سلامت انتخابات تحقق پیدا کند، افزود: هر کسی در امنیت و سلامت انتخابات خدشه‌ای وارد کند، مرتکب عمل حرام شرعی و گناه نابخشودنی شده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان، عنوان کرد: کمیته رصد و رسیدگی بدون مسامحه برای تخلفات انتخاباتی با مخلان برخورد قانونی کند و ذره‌ای در مورد امنیت و سلامت انتخابات کوتاه نیایند.

او بیان کرد: هر کسی بیشترین آرا را به‌دست آورد و از سوی مراجع قانونی هم مورد تأیید قرار گرفت نماینده تمام مردم و ملت ایران است و باید رأی او مورد قبول مردم باشد.

شاهرخی گفت: مردم باید بر کار نمایندگانی که انتخاب کرده‌اند نظارت و او را در انجام وظایفش یاری کنند تا پیگیری مطالبات مردم در دستور کار قرار بگیرد.

نماینده ولی‌ فقیه در لرستان با تأکید بر اینکه قابل‌قبول نیست که نمایندگان در قالب مجمع نمایندگان به‌صورت مفید، مؤثر و تأثیرگذار پیگیر امور این استان نباشند، تصریح کرد: قابل‌قبول نیست دو نماینده در یک شهر با هم تقابل داشته باشند، به‌طوری‌که تقابل آن‌ها بین همه وزرا و وکلا مشهور باشد، این در شأن لرستان نیست.

انتهای پیام/ 644

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1680676

مهمترین اخبار ایران و جهان: