نیوز سیتی!
03 شهریور 1401 - 17:42

جزئیات طرح ویژه امنیتی اربعین حسینی در دیوانیه عراق

فرمانده پلیس دیوانیه عراق به جزئیات طرح امنیتی ویژه زائران اربعین حسینی اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری عراقی واع، فرمانده پلیس دیوانیه عراق به جزئیات طرح امنیتی ویژه زائران اربعین حسینی اشاره کرد.

خبرگزاری مهرفرماندهی پلیس دیوانیه امروز پنج شنبه جزئیات طرح ویژه این مرکز برای زیارت اربعین را اعلام و بیان کرد که در این طرح بخش های مختلف نیروهای امنیتی مشارکت خواهند داشت.

بر اساس این گزارش، عبطان محمد المطلک الشبلی فرمانده پلیس استان دیوانیه در این باره گفت: طرح اربعین شامل تامین امنیت لازم برای همه موکب های حسینی موجود در طول مسیر منتهی به استان کربلا و محافظت از زائرانی می شود که از خارج وارد کشور می شوند.

وی با اشاره به اینکه این طرح شامل بازرسی دستی زائران، استفاده از سگ های پلیس، نصب اتاقک های ویژه بازرسی زنان و استقرار تیم های امنیتی در طول راههای منتهی به کربلا می شود، اظهار داشت: طرح امنیتی ویژه اربعین امام حسین (ع) با حضور بخش های مختلف سرویس های امنیتی مورد بررسی قرار گرفت.

پیش از این هم استانداری اربیل عراق اعلام کرده بود که همه خدمات را برای زائران ایرانی که از طریق گذرگاه مرزی حاج عمران وارد عراق می شوند، فراهم می کند.

امید خوشناو، استاندار اربیل در بازدید از اماکنی که برای زائران ایرانی اربعین امام حسین (ع) اختصاص داده شده، است گفت که کادر درمان و نیروهای امنیتی در آمادگی کامل برای استقبال از زائران ایرانی هستند که برای زیارت عتبات وارد عراق می شوند.

این درحالی است که روز گذشته نیروهای فرماندهی ستاد عملیات فرات مرکزی حشد شعبی عراق، عملیات امنیتی پیشدستانه ای پیش از آغاز اربعین حسینی انجام دادند.

سجاد الاسدی، مسئول ستاد عملیات فرات مرکزی حشد شعبی عراق، گفت که هدف از این عملیات بازرسی و پاکسازی مناطقی است که عملیات در آن انجام می‌شود.

وی افزود که این عملیات طی مدت بیش از ۲۰ روز ادامه خواهد داشت و در همه مناطق در شمال بابل، شمال کربلا، غرب کربلا به سمت صحرای نجف خواهد بود که هدف از آن تأمین امنیت کل حوزه استحفاظی است.

وی اشاره کرد که هماهنگی بالایی با نیروهای امنیتی وجود دارد و عملیات امروز با هماهنگی با پلیس فدرال، اطلاعات حشد شعبی، امنیت ملی و سازمان اطلاعات برای پیگرد افراد تحت تعقیب و دستگیری آنها انجام شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 655487

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار ایران و جهان:

پر بیننده ترین: