نیوز سیتی!
07 فروردین 1402 - 12:32

وحدت رمز عزت و موفقیت کشور در عرصه های جهانی است

کرمانشاه- امام جمعه کرمانشاه گفت: وحدت رمز عزت و موفقیت کشور در عرصه های جهانی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله مصطفی علما صبح دوشنبه در دیدار اعضای مرکز اسلامی استان کرمانشاه بر اهمیت تبیین وحدت توسط روحانیون سنی و شیعه استان تأکید کرد.

وی افزود: مردم دوست دارند تحویل سال را جای مقدسی باشند زیرا اسلام بر نوروز تأثیر عمیقی دارد.

امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: مشترکات شیعه و سنی بیشتر از ۹۵ درصد است و باید بدانیم وحدت رمز پیروزی امام راحل (ره) بود و این وحدت برای ترویج اسلام و قرآن و پیروزی انقلاب اسلامی از مهمترین برنامه‌های همه ما باید باشد است.

علما بیان کرد: همین وحدت بود که رمز موفقیت انقلاب اسلامی در عرصه ملی و بین‌المللی شد و اگر این وحدت گسترده در عرصه کشور نبود انقلاب به پیروزی نمی‌رسید.

وی ادامه داد: ولایت فقیه یعنی کارشناس خبره در حوزه دین و این ولایت فقیه استمرار برنامه‌های معصومین (ع) است زیرا امروز قاطع‌ترین موضع گیری ها در عرصه جهانی متعلق به مقام معظم رهبری است.

امام جمعه کرمانشاه گفت: امروز جمهوری اسلامی با دست پر وارد میدان شده و اسلام حرف برای گفتن دارد زیرا قدرت انقلاب از اسلام است و باید این قدرت را با وحدت حفظ کنیم زیرا لازمه حضور موفق در عرصه جهانی حفظ وحدت زیر چتر انقلاب اسلامی است.

علما اضافه کرد: اگر ما درست کار کنیم و در عرصه سیاسی خوب عمل نمائیم، اسلام خودش را نشان می‌دهد زیرا این دین برای جهان برنامه دارد و به خوبی می‌تواند مدیریت تربیتی جهانی را عهده دار باشد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1112000

مهمترین اخبار ایران و جهان: