نیوز سیتی!
30 آبان 1402 - 00:47

کشف ۱۰۰ درصد سرقت‌های مسلحانه در کرمانشاه/ بانک اطلاعاتی مالخران ایجاد شد

رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه گفت: هرچند وقوع سرقت‌های مسلحانه در استان کرمانشاه محدود است اما ۱۰۰ درصد این سرقت‌ها در هشت ماه امسال کشف شده است.

سرهنگ علی کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، از کاهش وقوع انواع سرقت در استان کرمانشاه در هشت ماه ابتدای امسال خبرداد و اظهار داشت: در این مدت سرقت مغازه 20 درصد، سرقت منزل 43 درصد، سرقت اتومبیل 24 درصد، سرقت موتورسیکلت 33 درصد، قاپ‌زنی 45 درصد، سرقت از اماکن خصوصی و دولتی سه درصد، جیب‌بری 43 درصد و سرقت محموله 100 درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به افزایش کشفیات سرقت در استان عنوان کرد: در هشت ماه ابتدای امسال کشفیات سرقت موتورسیکلت 24 درصد، اماکن خصوصی و دولتی هفت درصد، سرقت احشام 60 درصد، سرقت‌های خرد 38 درصد، سایر سرقت‌ها 15 درصد، سرقت به عنف 26 درصد و سرقت‌های مسلحانه نیز 89 درصد افزایش یافته است.

کرمی با بیان اینکه هر چند تعداد وقوع سرقت‌های مسلحانه در استان محدود است، اما به دلیل اهمیت موضوع 100 درصد این سرقت‌ها کشف شده است گفت: در مجموع میزان سرقت‌های خرد و مهم در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییری نداشته اما میزان کشفیات چهار درصد افزایش یافته است.

رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه یکی از دلایل کاهش سرقت‌ها را کنترل مجرمان با هماهنگی دستگاه قضایی دانست و گفت: مجرمانی که تکرر جرم دارند در حبس می‌مانند و علاوه بر این از ارفاقات اجتماعی محروم می‌شوند.

وی با اشاره به کافی نبودن مشارکت مردم در ایجاد امنیت اجتماعی افزود: شماره‌های 130 پلیس آگاهی، 110 فوریت‌های پلیس و 197 برای اطلاع رسانی مردم در زمینه جرائم رخ داده اعلام شده اما مشارکت مردم قابل قبول نیست و از طرف دیگر برخی از شهروندان از ارائه تصاویر دوربین‌های خود به مالباختگان خودداری می‌کنند.

کرمی با اشاره به اینکه عدم بازدارندگی قانون و خلأ قانونی موجود دغدغه ما نیز است و نیاز به بازنگری دارد گفت: سومین طرح شناسایی و دستگیری مالخرها در استان اجرا شد و در همین راستا تعدادی دستگیر شدند و بانک اطلاعاتی از این افراد تشکیل شده است و مغازه افراد خاطی با نصب بنر پلمب خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1579382

مهمترین اخبار ایران و جهان: