نیوز سیتی!
14 بهمن 1401 - 16:57

تحریف برجسته‌ترین سلاح دشمن برای مقابله با نظام اسلامی است

یزد- امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: تحریف یکی از برجسته‌ترین سلاح دشمن برای مقابله با نظام اسلامی است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمدکاظم مدرسی در خطبه های این هفته نمازجمعه با گرامیداشت ولادت حضرت علی (ع) اظهار داشت: امروز مثل همه دوران تاریخ، جامعه و بشریت نیازمند اخلاق است و چه کسی برتر از امام علی (ع) در داشتن سیره اخلاقی چراکه هم با کفار روبه‌رو شد هم با منافقین و هم با تفرقه افکنان و بیعت شکنان بنابراین سیره امیرالمومنین به ویژه در حوزه های اجتماعی و سیاسی باید به شکل ویژه مورد توجه و بهره برداری در مراحل مختلف زندگی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه چند اصل از اصول اخلاقی و سیره آن حضرت از جمله حفظ حریم و پروا پیشگی، پایبندی به کیفیت استخدام وسیله؛ حضرت وسیله را برای هدف خود توجیه نمی کرد، عنوان کرد: پاسداشت حقوق همگان، چه موافق و چه مخالف و همچنین پایبندی به عهد و پیمان در مقابل هر فردی، عدالت برای همه طبقات و همچنین مدارا نسبت به عموم جامعه، صراحت و صداقت در عرصه های مختلف و تکریم حقوق انسان‌ها که هیچ فردی حق نداشت در زمان آن حضرت به دارایی و حرمت انسان ها دست درازی کند و سوء برداشت داشته باشد.

مدرسی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت ایام الله دهه فجر ادامه داد: ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، فرصت خوبی برای بررسی دستاوردها، توانمندی، نواقص و کمبودها و برای این است که بدانیم چه بوده ایم، چه هستیم و چه خواهیم شد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد ادامه داد: بدون شک یکی از برجسته‌ترین ابزار دشمن برای مقابله با نظام اسلامی تحریف است که نکته مقابل آن نیز تبیین قرار دارد.

وی بیان کرد: با تحریف ۳۰ هزار نفر را در مقابل امام حسین (ع) قرار دادند و با تحریف کاری کردند و فضایی را به وجود آوردند که جبهه کفر فکر و تصور می کرد با کشتن امام حسین (ع) ثواب می برد.

مدرسی عنوان کرد: امروز هم دشمن تمام سرمایه خود را روی مسئله تحریف گذاشته است و می خواهد در ذهن‌ها اینگونه وانمود کند که اسلام نمی تواند نظامی را تشکیل بدهد و اگر تشکیل بدهد آن نظام کارآمد نیست.

وی افزود: در این رابطه قابل ذکر و تامل است که آیا به تعبیر آنها یک نظام ناکارآمد می تواند طی ۴۳ سال از استقلال، تمامیت ارضی و موجودیت خود در برابر مجموعه هایی از توطئه های دشمن دفاع کند و آیا یک نظام ناکارآمد می تواند کشوری را که از نظر ارتش، تجهیزات و قدرت دفاعی کاملاً وابسته بود به یک کشور دارای اقتدار دفاعی، نظامی و دارای قدرت ضربه متقابل تبدیل کند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در این ایام جمع زیادی از بانوان دغدغه مند و غیرتمند دارالعباده یزد در دفاع از ارزش های اسلامی به ویژه حجاب و عفاف با مراجعه به مسئولان مختلف و شخصیت ها و نهادها دردمندی خود را ابراز کردند، افزود: این بانوان حقیقتاً متدین و بسیاری از آنها از خانواده معظم شهدا هستند، انسان هایی هستند که برای نظام هزینه کرده اند.

وی افزود: غیرتمندی و دغدغه‌مندی را به این بانوان تبریک عرض می کنم و این بانوان بدانند در نزد خداوند و مومنان جایگاه رفیعی دارند و به طور قطع مطالبه گری آنها اثر گذار خواهد بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1017138

مهمترین اخبار ایران و جهان: