نیوز سیتی!
15 مرداد 1401 - 09:20

سیل صیدون تاسیسات و زیرساخت ها را به باد داد

بخشدار صیدون باغملک با بیان اینکه در سیل اخیر بیشترین خسارت سیل به این بخش وارد شده است، از آبگرفتگی و تخریب برخی منازل در صیدون خبر داد.

ابراهیم سپاس ‎زاده بخشدار صیدون باغملک با اشاره به وضعیت این شهر پس از بارندگی‌های اخیر اظهار کرد: شهرستان باغملک سومین مرحله از بارش‌های سنگین مونسون را تجربه کرده و طبق هشدارهای هواشناسی و ستاد مدیریت بحران خوزستان تا روز دوشنبه، هشدار سطح نارنجی داده شده است.

وی افزود: کل شهرستان باغملک تحت تاثیر این بارندگی‌ها قرار گرفت اما با توجه به کوهستانی بودن بخش صیدون و با توجه به اینکه روستاهای این بخش در مجاورت رودخانه قرار دارند، بیشتر خسارت‌ها در این بخش رخ داده است.

بخشدار صیدون با اشاره به خسارت‌ها در حوزه راه‌های روستایی و بین استانی در این منطقه، گفت: در حوزه کشاورزی نیز خسارت زیادی وارد شده، تاسیسات آب برخی روستاها به کلی خراب شده‌اند و سیل این تاسیسات را با خود برده است.

سپاس‌زاده افزود: بخش صیدون ایستگاه برق ندارد و اتوترانس‌های موجود در این بخش نیز به دلیل صاعقه دچار مشکل شده‌اند و نوسانات برق مردم را آزار می‌دهد. برخی از منازل نیز دچار آبگرفتگی یا تخریب شده‌اند.

وی با اشاره به بازدید و دستور استاندار خوزستان برای رفع مشکلات، بیان کرد: استاندار دستور داد که دستگاه‌های متولی، خسارات واردشده در حوزه‌های مختلف را ارزیابی کنند.

بخشدار صیدون که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، با بیان اینکه کار پاکسازی راه‌ها در حال انجام است، گفت: زندگی مردم این بخش بیشتر به کشاورزی وابسته است که در این سیل، اکثر سراب‌های کشاورزی مسدود شدند و سیل پنجشنبه شب باز هم این سراب‌ها را تخریب کرده ، قرار است پس از روز دوشنبه، بازسازی این سراب‌ها آغاز شود تا مردم بیش از این ضرر نکنند.

دیروز نیز بخشدار صیدون در مصحبه ای گفته بود که مردم ۲۲ روستا در این بخش آب شربی برای آشامیدن ندارند و آبرسانی از طریق تانکر‌های سیار انجام می‌شود .

باشگاه خبرنگاران جوانخوزستاناهواز

شناسه خبر: 539224

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار ایران و جهان:

پر بیننده ترین: