نیوز سیتی!
02 شهریور 1401 - 16:20

چهارباغ شهرستانی نوپا اما در قاب نگاه توسعه محور دولت سیزدهم + فیلم

کرج - ایرنا - شهرستان تازه تاسیس چهارباغ که در حدود ۲ سال از شکل گیری ساختار جدید آن می گذرد، امروز مورد توجه تصمیمات و برنامه ریزی مسوولان دولت سیزدهم قرار گرفته تا مردم این منطقه به سرعت طعم خدمات عادلانه و بیشتر نظام را از نزدیک بچشند.

به گزارش حوزه استان های ایرنا، یکسال از سپردن سکان اداره کشور به دولت سیزدهم می‌گذرد، دولتی که به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و با شعار «دولت مردمی، ایران قوی» کار خود را آغاز کرد و به اذعان بسیاری از کارشناسان و ناظران، در تاریخ دولت‌های پس از انقلاب، هیچ دولتی به‌اندازه دولت سیزدهم و آیت‌الله رئیسی میراث‌دار مشکلات، ضعف‌ها و کاستی‌های برجای‌مانده از دولت پیش از خود نبوده است.

وضعیت بد شاخص‌های کلان اقتصادی، کسری بودجه، کاهش ارزش پول ملی، تورم بالا و بسیاری دیگر از چالش‌ها که ماحصل سیاست‌گذاری‌ها و اقدامات نادرست‌ سال‌های پیش از ۱۴۰۰ بود شرایطی را رقم زد که به گفته آیت‌الله رئیسی در اولین حضور وی در جلسه هیات دولت که با وزرای دولت قبل برگزار شد، نخستین چالش پرداخت حقوق مردادماه بود!

با این حال گرچه چالش‌ها بسیار زیاد بوده و هست، اما با همت مسوولان دولت سیزدهم اعم از رییس جمهور، وزرا و سایر ارکان دستگاه اجرایی، طی یکسال گذشته علاوه بر رفع بسیاری از چالش‌های گذشته و تلاش برای ریل‌گذاری صحیح برای حرکت به سوی شرایط بهتر، اقدامات ارزشمندی نیز در حوزه‌های مختلف عملکردی صورت گرفته است که به نظر می‌رسد با گذشت یک سال از استقرار دولت اکنون نوبت به بازخوانی آن رسیده است.

بر همین اساس  "داوود جعفری"  فرماندار چهارباغ با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز البرز به مناسبت گرامیداشت هفته دولت به تشریح برخی اقدامات ددولت سیزدهم در این شهرستان پرداخت و افزود: در راستای منویات رهبرمعظم انقلاب و سیاست های دولت مردمی سیزدهم در شهرستان چهارباغ طرح میدانی و بازدید از مناطق مختلف در دستور کار قرار گرفت.

"داوود جعفری"وی تاکید کرد: امروز در شهرستان تازه تاسیس چهارباغ با توجه به نیازها و مطالبات مردمی با اجرای طرح های نیازسنجی درصدد آن هستیم تا بسیاری مشکلات را مرتفع کنیم که رایزنی هایی برای تامین اعتبارات لازم در این زمینه صورت گرفته است .

جعفری افزود: بر این اساس پس از رصد بخش های مختلف جاده قزلحصار که از جاده های خطرساز این منطقه به شماری می رود مورد توجه قرار گرفت و اکنون پروژه بهسازی آن با قوت در حال انجام است.

وی یادآور شد: اجرای طرح چهارشنبه جهادی مستقیما با حضور استاندار البرز در مناطق کم برخوردار، از دیگر طرح های امید بخش برای رسیدگی به مناطق محروم و توانمندسازی این مناطق است که به صورت جهادی به حل مشکلات در چهارباغ پرداخته شده است.

افزایش ۴۰ درصد اعتبارات شهرستان چهارباغ

افزایش ۴۰ درصد اعتبارات شهرستان چهارباغافزایش ۴۰ درصد اعتبارات شهرستان چهارباغوی افزایش ۴۰ درصدی اعتبارات شهرستان چهارباغ را رویکرد ویژه ای از سوی دولت سیزدهم در خدمات دهی بهتر به شهرستان های تازه تاسیس خواند و افزود: با افزایش اعتبارات تملک دارایی درصدد هستیم تا طرح های توسعه ای هرچه بیشتری را در حوزه شهری و روستایی این شهرستان به اجرا درآوریم.

جعفری گفت: توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان برای توسعه آن از جمله مباحث مهمی است که در راستای سیاست های دولت مردمی سیزدهم به دنبال آن خواهیم بود و دراین زمینه حوزه کشاورزی و طرح های گلخانه ای آن به جد مورد توجه است .

وی یاد آورشد: ایجاد نمایشگاه گل و گیاه در شهرستان چهارباغ با توجه به ظرفیت های اقلیمی و پتانسیل های کشاورزی در دستور کار قرار گرفته و با رایزنی های انجام شده به زودی محقق خواهد شد.

نگاه عدالت گستر دولت سیزدهم به نفع مردم

نگاه عدالت گستر دولت سیزدهم به نفع مردمنگاه عدالت گستر دولت سیزدهم به نفع مردمفرماندار چهارباغ در ادامه  افزود: اقدامات موثری را از سوی دولت در حوزه اقتصادی شاهد هستیم که از جمله آن می توان جراحی اقتصادی را نام برد .

جعفری افزود: مقابله با اختلاس ها ، جلوگیری از قاچاق کالا و ارتباط موثر با کشورهای موثر همسایه در اقتصاد کشور از اقدامات قابل توجهی و هوشمندانه دولت سیزدهم برای گذر از بحران اقتصادی است که همچنان دراین زمینه تلاش دارد .

فرماندار چهار باغ بیان داشت: دولت در استان ها نیز عملکرد قابل توجهی به فراخور نیازهای استانی انجام داده که در استان البرز با توجه به مسایل خاص آن از جمله مهاجرپذیری،  قرارگاه اجتماعی فعالیت خود را آغاز کرد و مدیران و مسوولان این استان  با حضور در مناطق کم برخوردار به صورت میدانی به حل مشکلات پرداختند.

وی اضافه کرد: در کنار سیاست گذاری های ویژه  دولت سیزدهم تخصیص اعتبارات محرومیت زدایی به استان های مختلف کشور از جمله استان البرز را شاهد هستیم که بسترها را برای عدالت و توزیع عادلانه اعتبارها فراهم کرد .

جعفری گفت: امروز حضور مدیران در بین مردم  موجی از امید آفرینی را فراهم کرده و در نتیجه بازدیدهای میدانی در استان البرز شاهد شناسایی ۶۶ محله کم برخوردار بویژه در چهارباغ هستیم که در کانون توجه مسوولان قرار گرفته است .

۳۲۶ فرصت شغلی ارمغان طرح های هفته دولت

۳۲۶ فرصت شغلی ارمغان طرح های هفته دولت۳۲۶ فرصت شغلی ارمغان طرح های هفته دولتفرماندار چهارباغ با اشاره به اینکه با بهره برداری از پروژه های پیش بینی شده در هفته دولت فرصت اشتغالزایی برای ۳۲۶ نفر از مردم این شهرستان فراهم می شود. افزود: احداث پکیج ایستگاه پمپاژ فاضلاب مهدی آباد، تعریض محور سهیلیه از محل زیرگذر تا کرج ، اجرای طرح هادی روستای محمد آباد افشار، احداث ساختمان دهیاری ، بهسازی معابر روستایی و احداث زمین چمن مصنوعی از جمله رهاوردهای هفته دولت برای مردم شهرستان چهار باغ در بخش دولتی با ۲۴ پروژه  است.

وی ادامه داد: به مناسبت گرامیداشت هفته دولت در بخش خصوصی نیز ۶ پروژه شامل احداث سه گلخانه ، سردخانه ، شرکت تولیدی ، بسته بندی سبزی و سیفی افتتاح می شود .

فرماندار چهارباغ با اعلام اینکه همچنین در کنار این پروژه های نیمه تمام که به اتمام رسیده پروژه های دیگری برای توسعه هر چه بیشتر شهرستان پیش بینی شده است، بیان داشت: احداث ۲ گلخانه، بوستان و برگردان سوئیچ نیز عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.

جعفری گفت: برای بهره برداری از این پروژه ها در هفته دولت در بخش های دولتی و خصوصی یک هزار و ۲۹۵ میلیارد تومان  هزینه صرف شده  است.

وی اظهار امیدواری کرد : با بهره برداری از پروژه های پیش بینی شده برای هفته دولت بخش قابل توجهی از نیازهای مردم شهرستان چهار باغ در حوزه های آموزشی ، درمانی ، صنعت ، خدمات و آبرسانی مرتفع شود.

به مناسبت هفته دولت ۲۳۸ پروژه دولتی و خصوصی با اعتباری حدود ۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی برای حدود ۲ هزار و ۸۰۰ نفر در استان البرز بهره برداری می رسد که از این تعداد ۱۷۴ پروژه در بخش دولتی با اعتباری حدود سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 650084

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار ایران و جهان:

پر بیننده ترین: