نیوز سیتی!
11 آذر 1402 - 20:56

دمشق: رژیم صهیونیستی به دنبال سرپوش گذاشتن بر شکست‌های خود است

وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای در واکنش به ازسرگیری جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در نوار غزه، تأکید کرد که این رژیم به دنبال سرپوش گذاشتن بر شکست‌های خود است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای تأکید کرد که جنایت‌های جنگی رژیم فاشیستی اسرائیل در غزه پس از پایان آتش‌بس، تلاشی از سوی این رژیم برای سرپوش گذاشتن بر سیاست‌های این رژیم است. 

وزارت بهداشت فلسطین امروز شنبه خبر داد که طی ساعات گذشته رژیم اسرائیل با ارتکاب دهها جنایت، موجب شهادت ۱۹۳ نفر و زخمی شدن ۶۵۲ نفر دیگر شده است.

این وزارتخانه با رد ادعای رژیم اسرائیل، تأکید کرد که هیچ منطقه و نقطه امنی در غزه برای غیرنظامیان وجود ندارد و جنایات و اقدامات اشغالگران علیه غیرنظامیان ادعای آن‌ها را به خوبی رد می‌کند.

وزارت خارجه سوریه بر ضرورت توقف جنایت‌های رژیم اشغالگر علیه فلسطینیان و تجاوزات آن علیه سوریه و لبنان و ممانعت از گسترش جنگ به مناطق جدید تأکید کرد. 

بنابر گزارش خبرگزاری سوریه (سانا)، در این بیانیه با اشاره به شهادت بیش از ۲۰۰ فلسطینی به ویژه کودکان و فلسطینیان طی چند ساعت گذشته و تجاوز جدید رژیم صهیونیستی علیه سوریه آمده است که این رژیم به دنبال سرپوش گذاشتن بر شکست سیاست‌های خود برای تحقق اهدافش است. 

در بیانیه مذکور همچنین به شهادت و زخمی شدن بیش از ۶۰ هزار فلسطینی از هفتم اکتبر تاکنون اشاره و آمده است که ۷۰ درصد این افراد را کودکان، زنان و افراد سالخورده تشکیل می‌دهند اما سران رژیم صهیونیستی این موضوع را درک نکردند که ترور نوزادان شیرخوار و محرومیت فلسطینیان از آب، غذا و دارو و غیره تنها پایداری آن‌ها در کرانه باختری و نوار غزه را بیشتر می‌کند. 

وزارت خارجه سوریه همچنین بر حمایت از فلسطینیان و حق آن‌ها برای تشکیل کشور مستقل به پایتختی قدس تأکید کرد و افزود که رژیم اشغالگر باید بداند که نسل کشی فلسطینیان و قتل کودکان تنها به نزدیک شدن روز آزادسازی و کرامت یا همان روز پیروزی منجر خواهد شد. 

پایان پیام/.

منبع: فارس
شناسه خبر: 1591697

مهمترین اخبار ایران و جهان: