نیوز سیتی!
11 اسفند 1402 - 19:47

امکان تعطیلی مدارسی که امکان طول کشیدن زمان شمارش آرا در آنها وجود دارد

معاون سیاسی، امنیتی استاندار اصفهان با اشاره به امکان تعطیلی مدارس در روز شنبه به دلیل شمارش آرا گفت: تدابیر لازم اندیشیده شد تا مدارسی که امکان طول کشیدن زمان شمارش آرا در آنها وجود دارد مشخص و به صورت موردی نسبت به تعطیلی آنها اقدام شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان محمدرضا جان‌نثاری در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: رای‌گیری به صورت مستمر و بدون مشکل در استان اصفهان انجام می‌شود و تمام شعب فعال هستند.

وی با اشاره به تمدید زمان رای‌گیری در استان اصفهان عنوان کرد: در همه شعب اخذ رای جمعیت رای‌دهندگان حضور دارند و زمان رای‌گیری تا ساعت 20 تمدید شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان افزود: مشکل خاصی در سطح استان نبوده و انتخابات در آرامش و امنیت کامل درحال برگزاری است.

وی با اشاره به میزان مشارکت مردم در این دوره از انتخابات تصریح کرد: بنا نداریم که قبل از پایان اخذ رای آماری را اعلام کنیم و در این مورد به شهرستانی که اعلام آمار کرده است تذکر داده شده است؛ آمار رسمی از ستاد انتخابات استان اصفهان اعلام می‌شود و شهرستان‌ها نباید آماری اعلام کنند.

جان‌نثاری با اشاره به آمار اعلام شده توسط وزارت کشور بیان کرد: آمار اعلام شده توسط ستاد انتخابات کشور به تناسب وضعیت استان‌ها است و استان‌های دارای جمعیت کمتر شرایط متفاوتی دارند؛ همچنین در استان‌های مختلف تقدم و تاخر در زمان حضور مردم در شعب رای‌گیری وجود دارد.

وی ادامه داد: در مقایسه با انتخابات‌های گذشته وضعیت و مشارکت خوبی شاهد هستیم و در ساعات باقی مانده متناسب با تمدید زمان رای‌گیری افرایش مشارکت خواهیم داشت.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان در ارتباط با اخذ رای در مناطق صعب‌العبور تصریح کرد: مشکلی در مناطق صعب‌العبور نبوده و اخذ رأی در همه نقاط انجام شده است؛ تنها برای روستای وزوه در شهرستان فریدون‌شهر با جمعیت حدود 20 خانوار به دلیل انسداد جاده هنوز موفق به رساندن صندوق نشدیم و به دلیل شرایط جوی نیز امکان حرکت بالگرد به سمت آن نقطه وجود ندارد.

وی افزود: تلاش برای رساندن صندوق به این روستا هنوز ادامه دارد اما اگر محقق نشد ممکن است اخذ رای از این روستا انجام نشود.

جان‌نثاری در ارتباط با گزارش تخلفات در سطح استان اصفهان بیان کرد: گزارشاتی مبنی‌بر تبلیغ خارج از شعبه در روز ممنوعیت تبلیغات بوده اما صحت آنها مستند نشده و در حال بررسی توسط هیات نظارت است.

وی با اشاره به امکان تعطیلی مدارس در روز شنبه به دلیل شمارش آرا عنوان کرد: در گفت‌وگو با مدیرکل آموزش و پرورش استان  تدابیر لازم اندیشیده شد تا مدارسی که امکان طول کشیدن زمان شمارش آرا در آنها وجود دارد مشخص و به صورت موردی نسبت به تعطیلی آنها اقدام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان با اشاره به اخذ رای در مراکز عمومی بیان کرد: برای اخذ رأی در تمام بیمارستان‌های سطح شهر و همه مراکز دارای تجمع برنامه‌ریزی شده و رای‌گیری در نقاط باقی مانده در ساعات پیش‌رو انجام می‌شود.

وی افزود: مسیر صندوق سیار از قبل مشخص شده و رای‌گیری خانه به خانه نمی‌تواند انجام شود اما اگر جمعیتی در یک نقطه حضور داشته باشند و این برای ما مشخص شود منع قانونی برای اخد رای در آن نقطه وجود ندارد و به این منظور می‌توانند به فرمانداری‌ها اطلاع دهند.

انتهای پیام/174

 
 
منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1680697

مهمترین اخبار ایران و جهان: