نیوز سیتی!
15 مرداد 1401 - 10:12

طرح‌های حمله بر عزاداران با انهدام تمام هسته‌های داعش در بلخ خنثی شد

تهران- ایرنا- مسئولان امنیتی بلخ اعلام کردند که تمامی مراکز وابسته به داعش در این ولایت که قصد اخلال امنیت عزاداران را داشتند از بین برده شده اند. امنیت عزادارن حسینی تامین است و هیچ تهدیدی وجود ندارد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری صدای افغان(آوا)، هشت روز از برپایی مراسم عزاداری در شهر مزار شریف و ولسوالی های بلخ می گذرد که تاکنون بدون هیچ نوع مشکلی این مراسم سپری شده است.

مردم و نیروهای پلیس درب تمامی مساجد و تکایایی که عزاداری حسینی در آنان جریان دارد حضور دارند و امنیت را تامین می کنند.

در روزهای آغازین ماه محرم، پلیس بلخ گفته بود که نیروهای ویژه امنیت عزاداران را تامین خواهند کرد و تاکنون آنان به وعده های شان عمل کرده اند.

پلیس بلخ در روزهای آغازین عزاداری از بازداشت یک نیروی داعش در نزدیکی یک تکیه در حوزه دهم شهر مزار شریف خبر داده بود که در پی دستگیری این فرد، یک مرکز داعش نیز از بین برده شد.

پس از گذشت هشت روز، اکنون نیز پلیس بلخ می گوید که این نیروها با جدیت تمام امنیت را تامین کرده و در شهر شرایط اضطراری درجه یک اعلام شده است.

محمد آصف وزیری؛ سخنگوی پلیس بلخ، امروز شنبه ۱۵ مرداد گفت: تمام نیروهای امنیتی ما از روز اول محرم تاکنون مشغول تامین امنیت عزاداران حسینی هستند. احضارات درجه یک در شهر اعلام شده و نقاط کنترل را در شهر افزایش داده ایم.

وی افزود: ما به مردم اطمینان می دهیم که امنیت شان تامین است و به برگزاری مراسم شان با خاطر جمع ادامه دهند.

سخنگوی پلیس بلخ گفت: فعلا هیچ تهدیدی وجود ندارد. ما با دستگیری فردی داعشی که قصد انجام فعالیت تروریستی بر یک تکیه خانه در حوزه دهم شهر مزار شریف را داشت، تمام مرکز داعش را نابود کردیم.

وی تصریح کرد: بعضی مردم گفته اند که نیروهای امنیتی در بلخ مانع برگزاری عزاداری مردم تشیع شده اند که ما این موضوع را رد می کنیم؛ اما نیروهای ما در نقاط آسیب پذیر که از تجمع مردم در سرک ها جلوگیری کرده؛ ولی در کل هیچ جایی مانع نشده اند و نیروهای ما متعهد اند تا امنیت برادران اهل تشیع را تامین کنند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 539514

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار ایران و جهان:

پر بیننده ترین: