نیوز سیتی!
14 بهمن 1401 - 16:21

جهاد تبیین به دستاوردهای انقلاب برای پاسخ به دشمنان می‌ پردازد

کرج - امام جمعه کرج گفت: یکی از کارکردهای جهاد تبیین پرداختن به دستاوردهای انقلاب اسلامی برای پاسخ به دشمنی‌های دشمنان است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمدمهدی حسینی همدانی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه کرج که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد اظهار کرد: دشمنان در عرصه‌های مختلف سنگ اندازی و کم کاری کرده و مانع حرکت پرشتاب کشور به خصوص در بحث اقتصاد شده‌اند که لطمات زیادی زده‌اند و بخش‌هایی از کشور را دچار پریشانی کره و مقدمه ناامیدی را ایجاد کرده‌اند.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب گفته‌اند «در خود و دیگران نهال امید را تقویت کنیم و ترس و ناامیدی را برهانیم که نخستین اقدام جهاد شماست و بدون این کلید اساسی تمام قفل‌ها هیچ گامی نمی‌توان برداشت.

آیت الله حسینی همدانی اضافه کرد: امروز نقطه درگیری ما با دشمن جنگ ادراکی، ترکیبی، پیچیده و هوشمندی است که توسط دشمنان با تمام امکانش وارد میدان شده و به صورت نقطه زنی عمل می‌کند و با ایجاد شبهه و روان شناسی دقیق سیستم تاب آوری جامعه را مورد هدف قرار داده و به نقاط آسیب پذیر مردم حمله می‌کند.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال تغییر ذائقه‌ها و باورهاست، گفت: برای مقابله با این حرکت دشمن جهاد تبیین راهگشا است.

امام جمعه کرج افزود: در سال ۱۳۵۷ حرکت عظیم در روز ۱۹ بهمن واقع شد که یک حرکت بسیار به موقع و در مقطع خود کارساز و اثرگذار بود.

وی با بیان اینکه انسان اگر بتواند در لحظه و به موقع عمل کند یک فعل انسان مؤمن و انقلابی را انجام داده است، تصریح کرد: این حرکت یک حرکت نمادین بود که پرسنل نیروی هوایی ارتش انجام دادند که به یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی تبدیل شد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه امروز این نیروی بالنده در نظام جمهوری اسلامی در چرخه دفاعی نظام نقش مؤثری دارد، گفت: این نیروی مقتدر از بدو پیروزی انقلاب نقش داشته و بعد در پیروزی و در تثبیت و امروز در مراحلی که در آن قرار داریم اثرگذار است.

وی افزود: اوایل جنگ هشت ساله حرکت اولیه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران باعث شد که بیشتر ماشین جنگی دشمنی که دشمنان او را حمایت می‌کردند ساقط شود و بقیه اش در طول جنگ از بین رفت به طوری که نیروی هوایی آنها توان مقابله با ما را نداشته است.

وی ادامه داد: نیروی هوایی مقتدر کشورمان، دشمن را از هر طریقی مستاصل کرده است و امروز یکی از این کارهای مهم این نیرو ایجاد شهرک‌های پهپادی است که دشمن توان مقابله با آن را ندارد و موشک‌های نقطه زن هم از دیگر دستاوردها است.

وی همچنین در خصوص دستاوردهای انقلاب گفت: به متن بیانیه گام دوم مراجعه کنید که رهبر معظم انقلاب هفت بند دستاورد از انقلاب بیان کرده‌اند که در تمام زمینه‌های معنوی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، علمی، توسعه راهبردی و نظامی است.

آیت الله حسینی همدانی افزود: نیروی هوایی کشورمان در تبیین دستاوردهای انقلاب به شاخصه‌های اصلی مثل اهداف، امکانات موجود و انواع موانع داخلی و خارجی و تهدیدها و دشمنی‌ها تکیه کرد تا نتیجه درست به دست بیاید.

امام جمعه کرج اظهار کرد: دشمنان نقاط قوت ما را ضعیف نشان می‌دهند تا روحیه‌ها را ضعیف کنند که یکی از عملیات تحریفی آنها ناکارآمد نشان دادن نظام است.

امام جمعه کرج یکی از کارکردهای جهاد تبیین را پرداختن به دستاوردهای انقلاب اسلامی برای پاسخ به دشمنی‌های دشمنان دانست و در خصوص آینده انقلاب اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند «به برکت اسلام آینده این انقلاب و نظام و کشور آینده‌ای بسیار روشن و درخشانی خواهد بود».

وی افزود: در مدتی که طی شده و داشته‌هایمان می‌توان دید این حرف کاملاً متین است و آینده انقلاب و نظام کاملاً روشن است به شرطی که ظرفیت‌ها را حفظ کنیم و شعارهای جهانی اسلامی را حفظ کنیم و ظرفیت مدیریت جهادی را با نگاه انقلابی در نظر داشته باشیم و ظرفیت نیروی انسانی مؤمن و متعهد و ظرفیت استفاده از تجارب گذشته برای گام نهادن در آینده را درنیز نظر داشته باشیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1017064

مهمترین اخبار ایران و جهان: