نیوز سیتی!
14 بهمن 1401 - 15:44

امروز بینش‌ما همان بینش زمان انقلاب است/ برای مقابله با دشمن باید از موضع دفاعی بیرون آییم

امام جمعه قرچک گفت: امروز بینش‌ مردم ما همان بینش زمان پیروزی انقلاب اسلامی است، بینشی که جلوی طاغوت ایستاد و آمریکا را در صحنه‌ها و عرصه‌های مختلف خفیف و ذلیل کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قرچک، حجت‌الاسلام حجت الله اسماعیلی امام جمعه قرچک در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی جمعه این هفته شهرستان قرچک ضمن دعوت خود و همگان به تقوای الهی اظهار کرد: انقلاب اسلامی جریان‌ساز حرکتی بود که بشریت تصور این حرکت را نداشت.

وی بینش امروز مردم را بینش زمان پیروز انقلاب اسلامی دانست و گفت: امروز بینش‌ مردم ما همان بینش زمان پیروزی انقلاب اسلامی است، بینشی که جلوی طاغوت ایستاد، آمریکا را در صحنه‌ها و عرصه‌های مختلف خفیف و ذلیل و دست چپاولگرایان استکبار را قطع کرد، بینش مردم انقلابی ایران بود.

امام جمعه قرچک با تاکید بر منطق و تفکر انقلابی افزود: منطق و تفکر انقلابی همان منطق و تفکری است که قهرمانان ما در دوران انقلاب شکوهمند اسلامی، شهدای ما در دوران دفاع مقدس و مجاهدان ما در عرصه های مختلف مدیریتی، سازندگی، فرهنگی، علمی، دفاعی و نظامی داشتند.

حجت‌الاسلام اسماعیلی بیان کرد: مقام معظم رهبری بارها و بارها بر عدم فراموشی شعارهای انقلاب اسلامی تاکید داشتند چرا که این شعارها باعث حرکت هرچه بیشتر انقلاب اسلامی در زمینه‌های مختلف شده است.

وی تشریح کرد: انقلاب اسلامی باعث جریان ساز شدن تفکر شکوهمند انقلاب اسلامی در منطقه و جهان شده است و آن منطق، منطق مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم است، این تفکر نتیجه تفکر اسلام ناب محمدی(ص) نه تفکر مارکسیستی و سکولار. باید سعی کنیم تفکر اسلامی انقلاب ادامه‌دار باشد.

امام جمعه قرچک گفت: اسوه ما در شرایط سخت که حقیقت‌ها را باید منتقل کند، حضرت زینب است. حضرت زینب با بصیرت و با معرفت است.

حجت‌الاسلام اسماعیلی با تاکید بر آنکه انقلاب اسلامی دستاوردهای بسیار زیادی در حوزه‌های مختلف بدست آورده است، ادامه داد: امروز باید از حوزه انفعال و دفاعی بیرون آمده و برای مقابله با دشمن متخاصم تلاش کنیم.

وی در خصوص ایام اعتکاف عنوان کرد: در آستانه ایام نور اعتکاف باید تمرین کنیم اهل ذکر، اهل معرفت و اهل خلوت کردن با خدا باشیم و اعتکاف بهترین فرصت برای کسانی است که قصد تمرین را دارند.

امام جمعه قرچک در پایان خاطرنشان کرد: سه رکن اساسی رهبری معظم انقلاب که برای ما ترسیم کردند باید سرلوحه کار ما باشد و آن هم خداباوری، مردم باوری و خود باوری است.

پایان پیام/۶۷۰۳۷

منبع: فارس
شناسه خبر: 1017120

مهمترین اخبار ایران و جهان: