نیوز سیتی!
15 آذر 1401 - 10:34

تحریک طالبان پاکستان: حمله پهپادی آمریکا به کابل روند مذاکرات صلح را مختل کرد

سرکرده تحریک طالبان با توضیح درباره چرایی پایان آتش‌بس با اسلام‌آباد گفت حمله پهپادی آمریکا به کابل روند مذاکرات صلح را مختل کرد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «نور ولی محسود» سرکرده تحریک طالبان (تی‌تی‌پی) در پاسخ به پرسشی درباره دلایل اختلال روند صلح با اسلام‌آباد گفت: به نظر من حمله پهپادی آمریکا که در کابل رخ داد بزرگترین مانع در پیشبرد روند مذاکرات بوده است. این، همراه با آشفتگی سیاسی داخلی در پاکستان، دلیل اصلی عدم پیشبرد روند بوده است.

محسود درباره اینکه آیا هیئت حاکمه افغانستان آنها را برای توافق صلح تحت فشار قرار داده است، افزود: تا آنجا که به امارت اسلامی مربوط می‌شود، آنها هرگز ما را تحت فشار قرار نداده‌اند تا وارد مذاکره شویم، هر چند ما را به مذاکره توصیه کردند.

سرکرده تی‌تی‌پی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا دولت موقت طالبان در کشته شدن اعضای این گروه در افغانستان نقش دارد، اظهارداشت: در مجموع، ما از رابطه خوبی با امارت اسلامی برخورداریم.

محسود با تکذیب استفاده تی‌تی‌پی از خاک افغانستان برای حمله علیه نیروهای امنیتی پاکستان و ایجاد تنش بین کابل و اسلام‌آباد به دلیل حضور جنگجویان تی‌تی‌پی در افغانستان، تصریح کرد: دشمن و هدف ما فقط دستگاه امنیتی پاکستان است و از داخل خود پاکستان با آنها می‌جنگیم. این تصور که چیزی ممکن است روابط بین ما و امارات را مختل کند، اشتباه تعبیر شده و دور از واقعیت است.

سرکرده تحریک طالبان پاکستان همچنین احتمال خلع سلاح این گروه در صورت شکست و یا موفقیت مذاکرات صلح با دولت پاکستان را تکذیب کرد.

انتهای پیام/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 899204

مهمترین اخبار ایران و جهان: