نیوز سیتی!
14 بهمن 1401 - 16:56

مسئولان در مسیر آرمان‌های انقلاب برای خدمت به مردم اهتمام کنند

یزد- امام جمعه یزد گفت: مسئولان باید در مسیر آرمان‌های امام و شهدا به انجام مسئولیت‌های خود بپردازند و در این مسیر اهتمام ویژه داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه یزد با بیان اینکه تقوا توجه حق به بنده را به دنبال دارد، اظهار داشت: جمعیتی که خدا یار اوست، استوار و الهی خواهد شد به شرط آنکه ما نیز خدایی شویم و با اطاعت خدا و دوری از معصیت‌ها، تقوا پیشه کنیم.

وی با بیان اینکه ما مسئول اعمال و کردار و رفتار خود هستیم، افزود: این مسئولیت یا ما را سعادتمند می کند یا در اثر بی تفاوتی به مسئولیت‌های خود، در زمره انسان‌های شقی قرار می گیریم.

ناصری تاکید کرد: خدا وعده داده که در همه ابعاد و امور زندگی اگر در مسیر تقوا حرکت کنید، همراهی و کمک من همراه شما خواهد بود.

خطیب جمعه یزد بیان کرد: دوری از معصیت و تقوا پیشه کردن به معنای طی صراط مستقیم است.

وی با گرامیداشت ۱۳ رجب و سالروز میلاد حضرت علی(ع) عنوان کرد: حضرت علی(ع) در تعاریف ما نمی‌گنجد و حضرت محمد(ص) نیز به این موضوع اشاره داشتند.

ناصری با اشاره به حضور حضرت علی(ع) در جنگ‌ها اظهار داشت: حضرت علی(ع) همواره یار و یاور پیامبر بود و در جنگ‌های ایشان حضور داشتند و هرگز سستی نکرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت ایام الله دهه فجر به بیان عوامل پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) پرداخت و ادامه داد: حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی کشور در گرو شناخت و عمل به اهداف و آرمان حضرت امام خمینی (ره) و شهدا و حرکت در مسیر آرمان‌های آنهاست.

وی به بیان خاطراتی از دوران مبارزات و پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و عنوان کرد: مسئولان باید با الگوگیری از راه امام(ره) و شهیدان و حرکت در مسیر تحقق اهداف نظام برای حل مشکلات بیش از گذشته به وظایف ملی، دینی و انقلابی خود عمل کنند.

خطیب جمعه یزد با بیان اینکه امام خمینی (ره)، تحولات انقلاب را خدایی می‌دانست و چیزی را به خود منتسب نمی‌کرد، ادامه داد: یک روز پیش از پیروزی انقلاب اسلامی قرار بود توطئه بزرگ کشتار گسترده مردم انجام گیرد و بر اساس آن حکومت نظامی اعلام شد، ولی امام(ره) بر شکستن حکومت نظامی تاکید کردند و این جمله سبب پیروزی انقلاب اسلامی شد.

ناصری بیان کرد: دشمنان به دلیل اینکه دستشان از ایران اسلامی کوتاه شده، به دشمنی با ما می‌پردازند و ما باید به آینده امیدوار باشیم و از هیچ چیز نهراسیم که بدون شک تمامی نقشه‌های استکبار نقش بر آب است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، پیروزی انقلاب را زمینه ساز نهضت مهدوی خواند و تصریح کرد: انقلاب اسلامی باقی می‌ماند و بر ارزش‌های خود ایستاده و از حمایت‌ مردم برخوردار است، به همین دلیل دشمنان به شدت تلاش می‌کنند تا مردم را ناامید کنند اما با وجود سختی‌ها و مشکلات اقتصادی، بصیرت مردم مانع از موفقیت توطئه های دشمن شده است.

ناصری، مسئولان و نسل جوان را به ایستادگی در مسیر انقلاب فراخواند و گفت: مسئولان وظیفه دارند به مشکلات و دغدغه‌های مردم به ویژه قشر جوان رسیدگی کنند و در این مسیر روحانیت باید مراقبت باشند تا به آرمان های انقلاب و شهدا خیانت نشود، تا نسل جوان ما اسلام شناس باشند و در این مسیر باید راه درست به آنان نشان داده شود.

نماینده ولی فیقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه سخنان و رهنمودهای امام و رهبری باید در یزد بازخوانی شود، تاکید کرد: ریشه ایام الله به مرام الهی باز می گردد و ایام دهه فجر نیز از ایام الله است و باید آن را گرامی بداریم و علت آن نیز این است که این ایام، روز سقوط طاغوت و روز به ثمر رسیدن تلاش های ملت است.

وی عنوان کرد: این ایام، یادآور پیروزی ملت ایران در برابر دشمن و خنثی کردن تمام توطئه‌های او در برابر انقلاب است.

امام جمعه یزد تصریح کرد: امام خمینی(ره) با مقاومت و ایستادگی خود، تمام حلقه سخت اتحاد دشمن علیه ملت ایران را در هم شکست.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه سخنان و رهنمودهای امام و رهبری باید توسط جوانان بازخوانی شود، افزود: ایده امام، ریشه کنی طاغوت و حاکمیت الله بود.

امام جمعه یزد در بخش دیگری ازسخنان خود با اشاره به شیوه هایی که ائمه و بزرگان دین برای مبارزه انتخاب کردند، افزود: شیوه و نگاه امام خمینی(ره)، ریشه کنی کامل طاغوت بود.

وی با بیان اینکه امام در همه دوران های زندگی، خدا را مدنظر داشت، اظهار داشت: امام راحل از هیچکس جز خدا نمی ترسید و به واسطه توکل و توسلی که داشت، در اموری که قدم بر می داشت، موفق بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد تاکید کرد: دشمن در هر دوره ای شخصی یا شخصیتی را به میدان آورد تا علیه نظام اسلامی سخن بگوید اما همواره توطئه ها خنثی شد.

وی تاکید کرد: امام پای حرف خود ایستاد و به رغم همه پیغام هایی که از کشورهای اروپایی می رسید، بر رفتن شاه و ریشه کنی طاغوت و حاکمیت الله پافشاری کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1017134

مهمترین اخبار ایران و جهان: