نیوز سیتی!
16 مرداد 1401 - 18:43

پیام امام حسین (ع) ریشه در فطرت همه انسان‌ها دارد

بیرجند - ایرنا - رئیس دانشگاه پیام نور گفت: پیام امام حسین (ع) ریشه در فطرت همه انسان‌ها دارد و زمان‌شناسی از درس‌های عاشورا برای همیشه تاریخ است.

ابراهیم تقی‌زاده روز یکشنبه در حاشیه مراسم عزاداری تاسوعای حسینی در بیرجند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بدون تردید تاریخی که کربلا به همه انساها داده، پر از عبرت است و عاشوراییان و حسینیان کسانی بودند که زمان‌شناسی درستی داشتند و به وظیفه خود عمل کردند.

وی با اشاره به تقارن روز خبرنگار امسال و عاشورا گفت: ۱۷ مرداد یادآور سالروز شهادت "محمود صارمی" است که در کسوت خطیر خبرنگاری و برای ثبت صحیح تاریخ از جان خود مایه گذاشت و به شهادت رسید.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: امسال تقارن سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار با عاشورای حسینی یادآور رسالت سنگین فعالان حوزه رسانه است که نقش موثری برای آگاه‌سازی و روشنگری بشر در عصر فعلی دارند.

وی افزود: خبرنگاران با توجه به نقش و رسالتی که دارند، می‌توانند پیام عاشورا را به جامعه القا کنند زیرا در این مسیر یک هدف مهم را که آگاهی‌بخشی و بصیرت جامعه است، دنبال می‌کنند.

تقی‌زاده گفت: بدون تردید با رسالتی که خبرنگاران دارند می‌توانند پیام ظلم‌ستیزی و آزادیخواهی اباعبدالله الحسین (ع) را به همه ملت‌ها و نسل‌های آینده منتقل کنند.

وی ادامه داد: عاشورا فرصتی است که در نهضت عظیم حسینی پیام آزادیخواهی امام حسین (ع) به همه ملت‌های جهان ارائه شود و این تنها منحصر به مسلمانان و ایرانیان نیست بلکه در جهان نمود دارد.

رئیس دانشگاه پیام نور گفت: ما باید همان مسیر حق‌طلبی و ظلم‌ستیزی امام حسین (ع) و یاران ایشان را طی کنیم و با نقشی که خبرنگاران دارند این مهم می‌تواند در تمامی جنبه‌های زندگی انسان نمود پیدا کند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 546657

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار ایران و جهان:

پر بیننده ترین: