نیوز سیتی!
11 آذر 1402 - 16:53

اردوی پژوهشی ویژه اساتید و محققین مدارس علوم دینی اهل سنت هرمزگان برگزار شد

معاون پژوهش دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی گفت: بنای ما گفتگوی مقارنه ای است و دوره شکوفایی حوزه های علمیه زمانی بود که اهل سنت و شیعه با هم رفت و آمد داشتند.

 به گزارش خبرگزاری فارس از هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین  مهدی غلامعلی معاون پژوهش دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی در اردوی پژوهشی ویژه اساتید و محققین مدارس علوم دینی اهل سنت استان هرمزگان در قم، اظهار کرد: برادری امری فراموش شده است که باید بیشتر بر روی آن کار کرد.

وی ضمن ابراز امیدواری بر اینکه روزی برادران شیعه و اهل سنت بتوانند در همین موسسه با هم جمع شده و با هم همفکری کنند، افزود:یکی از برنامه های ما، حضور علماء اهل سنت و شیعه در مناطق یکدیگر است.

معاون پژوهش دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی به تاریخچه موسسه مذاهب اسلامی اشاره کرد گفت: موسسه مذاهب اسلامی در سال ۱۳۷۰ تشکیل شدکه اصل این موسسه برای استان سیستان و بلوچستان بود با این معضل که طلاب شیعی که به استان سیستان و بلوچستان می رفتند این موسسه برای دوره های مختلف ایجاد شد و کم کم گسترش پیدا کرد.

وی ادامه داد: بنای ما گفتگوی مقارنه ای است و دوره شکوفایی حوزه های علمیه زمانی بود که اهل سنت و شیعه با هم رفت و آمد داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین غلامعلی با اشاره به جنگ غزه گفت: غربی ها به برادری رسیده اند و اما ما با وجود اینکه پیشینه جنگ با هم نداشتیم اینگونه نیستیم.

وی ادامه داد:کشورهای اسلامی در قضیه غزه نمره قبولی نگرفتند.

همچنین در این نشست حجت الاسلام و المسلمین سید کرم حسینی معاون آموزش و دکتر قاسمی معاون پژوهش موسسه مذاهب آموزش گزارشی از عملکرد این دو حوزه ارایه دادند.

پایان پیام /

منبع: فارس
شناسه خبر: 1591474

مهمترین اخبار ایران و جهان: