نیوز سیتی!
11 اسفند 1402 - 19:13

سخنگوی دولت: مردم از حق خود در رأی‌دادن نگذرند

نسلی از مشارکت‌کنندگان ترجیح می‌دهند صبح برای مشارکت در انتخابات حضور ‌پیدا کنند و برخی جوان‌ترها مثل ما، بعد از ظهر را برای رای‌دهی انتخاب می‌کنند. از این عزیزان خواهش می‌کنیم که رای دادن را به ساعات آخر موکول نکنند و از حق ملی خود نگذرند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، علی بهادری‌جهرمی سخنگوی دولت عصر امروز (جمعه 11 اسفند) پس از بازدید از ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران مستقر، گفت: حماسه ملی که در این روز پرشکوه وحدت ملی و نمایش اراده ملت ایران رقم می‌خورد در درجه اول به‌واسطه مردم و در درجه دوم توسط عوامل اجرایی مانند وزارت کشور، شورای نگهبان و سایر دستگاه و مجموعه‌های نظارتی که امنیت انتخابات را تامین می‌کنند، است.

وی اضافه کرد: امروز توفیق پیدا کردیم در وزارت کشور خدمت مجموعه‌های اجرایی، نظارتی ‌و رسانه‌ای برسیم و از نزدیک شاهد تلاش‌های آنها باشیم. برای اولین‌بار قانون انتخابات تغییر کرده بود و حرکت به سمت الکترونیکی کردن فرایند انتخابات بود. انتخابات الکترونیک در 4 حوزه انتخابیه به صورت 100 درصدی و در سایر شعب بعضی از فرایندها به صورت الکترونیکی برای اولین‌بار انجام شد.

سخنگوی دولت افزود: به دلیل اینکه بسیاری از این اصلاحات و تغییر رویه‌ها برای اولین باز انجام شده اما ممکن بود با مشکلاتی مواجه شویم. اما براساس گزارشی که ارائه کردند، مساله قابل توجهی در فرایندهای اجرایی اتفاق نیفتاده و موردی هم نبود که سریعا پیگیری و رفع نشود.

دبیر هیات دولت افزود: طبیعتا نسلی از مشارکت‌کنندگان ترجیح می‌دهند صبح برای مشارکت در انتخابات حضور ‌پیدا کنند و برخی جوان‌ترها مثل ما، بعد از ظهر را برای رای‌دهی انتخاب می‌کنند. از این عزیزان خواهش می‌کنیم که رای دادن را به ساعات آخر موکول نکنند و از حق ملی خود نگذرند.

بهادری‌جهرمی تأکید کرد: هیچ کسی نباید اجازه بدهد دیگری برای آینده فردی او تصمیم بگیرد. طبیعتا و به طریق اولی هم کسی نباید تماشاچی صرف باشد که دیگران برای آینده زندگی جمعی و آینده مسیر حرکت سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور تصمیم بگیرند.

وی ادامه داد: انسان‌هایی که پیشرو و فعال هستند و حرفی برای زدن در ساحات مختلف دارند، حتما امروز می‌آیند و اجازه نخواهند داد دیگران برای او تصمیم بگیرند. هرچه میزان مشارکت بیشتر باشد، عصرهای بیشتری همفکری کردند و انتخاب هوشمندانه‌تر خواهد بود. 

سخنگوی دولت تاکید کرد: هرچه دایره مشورت و تضارب آرا گسترش پیدا کند، امکان وصول به هدف صحیح بیشتر خواهد بود. باید نگاه‌ها و سلیقه‌های مختلف بیایند آرا و نظرات خود را در قالب انتخاب گزینه‌هایی که به نگاه‌های آنها نزدیک‌تر هستند، در صندوق‌ها بریزند تا همه بتوانیم به‌صورت بهترین را آینده را برای ساختن کشور رقم بزنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1680680

مهمترین اخبار ایران و جهان: