نیوز سیتی!
11 اسفند 1402 - 21:58

فارسی‌ها سربلند در بزرگترین مانور سیاسی سال ۱۴۰۲

مردم استان فارس از صبح امروز با حضور پرشور خود در پای صندوق‌های رأی، بار دیگر اتحاد و همدلی خود را به تصویر کشیدند و سرود همبستگی را در فارس طنین‌انداز کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، امروز مردم ایران حماسه آفریدند، بار دیگر ثابت کردند که این ملت قهرمان و پیروز است که برای کشورش تصمیم می‌گیرد و هیچ خدعه و نیرنگی چه داخلی و چه خارجی نمی‌تواند حریف دوراندیشی و دلسوزی این ملت شود.

مردم استان فارس نیز همزمان با سراسر کشور امروز از ساعت هشت صبح در پای صندوق‌های رای حاضر شدند و حضور پرشور و شعور خود را به رخ جهانیان کشیدند، موضوعی که از همان ساعات اول رسانه‌ها را غافلگیر کرد.

با وجود اینکه طبق اطلاعیه وزارت کشور انتخابات تا ساعت 22 تمدید شد اما وجود صف‌های رای همچنان نشان از حضور ادامه‌دار مردم دارد.

مردم ایران امروز وعده کرده بودند تا ادای تکلیف کنند. امروز از هر قشر و گروهی پای صندوق‌های رای حضور داشتند؛ چه آنان که شرایط رای دادن نداشتند، اما شوق حضور را داشتند. بانویی که سوار بر ویلچر به تنهایی به شعبه اخذ رای در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) مراجعه کرده بود، گفت: وظیفه خود می‌دانیم و برای سربلندی و افتخار مملکتمان آمدیم.  

همچنین عروس و داماد دزفولی با حضور خود در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) پای صندوق رای قاب ماندگار دیگری در شگفتی‌های شهرستان شیراز ثبت کردند. مهدی دهدشتی زوج جوان گفت: من سال‌ها بود دوست داشتم که اگر توفیق ازدواج یافتیم، در این لحظه کاری در حمایت از امام و رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی، آرمان‌ها و دفاع مقدس کاری انجام دهم.

انتخابات 1402 ,

این داماد خوزستانی ادامه داد: شرایط به گونه‌ای پیش رفت که ما در کنار قبور هشت شهید گمنام دزفول عقد کردیم و امروز نیز همزمان با برپایی انتخابات به زیارت این حرم مطهر مشرف شدیم و اینجا به وظیفه خود عمل می‌کنیم.

وی اظهار کرد: مشارکت انتخاباتی که وظیفه ما بود، اما اینکه امروز توانستیم در شاهچراغ زائر باشیم و قبور شهدا را زیارت کنیم دعوت آقا امام زمان (عج) و احمد بن موسی (ع) بود. امیدواریم بتوانیم این مسیر را ادامه دهیم و بتوانیم به کنار قبور مطهر خانواده شهید سید عباس موسوی در لبنان سرافراز نیز مشرف شویم.

عروس خوزستانی نیز گفت: روز ازدواج زیباترین روز زندگی هر فرد است، دوست داشتم این روز زیبا را در زیباترین روز ملی یعنی انتخابات که جشن سیاسی ملت است برپا کنم.

امروز عشایران غیور استان نیز به همراه خانواده خود در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری شرکت کردند و مثل همیشه برگ زرینی در صفحه انقلاب اسلامی به ثبت رساندند.

انتخابات 1402 ,

امروز اقلیت‌های دینی از جمله هزاران کلیمی هم آمدند و یک بار دیگر غیرت و وفاداری خود را به رخ جهانیان کشیدند و پیمانی دوباره با انقلاب و نظام و کشور خود بستند. آن‌ها شناسنامه به دست و با شوق، صحنه‌هایی بی‌نظیر خلق کردند تا بدخواهان این مرز و بوم را باردیگر مایوس کنند.

از دیگر تصاویر غرورآفرین در پای صندوق‌های رای امروز حضور سربازان وظیفه ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که به عشق انقلاب اسلامی ایران و ادامه راه شهدا در این مانور سیاسی سال حضور یافتند.

انتخابات 1402 ,

زندانیان استان نیز به همراه کارکنان شیفت حاضر به خدمت و سربازان وظیفه، در زندان مرکزی شیراز و تمامی زندان‌های استان پای صندوق‌های اخذ رای سیار مستقر در زندان‌ها حضور یافته و با اشتیاق، آرای خود را برای انتخاب کاندیدا‌های مورد نظر دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان به صندوق انداختند.

انتخابات 1402 ,

کودکان هم امروز پا به پای والدین و بزرگان خود در صنوف صندوق‌های رای آمده بودند تا در این رویداد بزرگ حضور داشته باشند؛ فضا مملو از شور و شوق کودکانه همسن و سالان او بود، یکی تلاش می‌کرد تا انگشتانش را جوهری کند، دیگری در آغوش  پدرش برگه رأی را در صندوق انداخت.

انتخابات 1402 ,

همچنین حضور پر ذوق و احساس رای اولی‌ها در شعبه‌های اخذ رای، جلوه خاصی از مشارکت و حماسه را خلق کرده است، حضوری که سرشار از غرور و سربلندی، بلوغ سیاسی را به نمایش گذاشته است.  امروز دختران و پسران به صف شده در پاتوق ویژه رای اولی‌ها در میدان شهرداری شیراز با حضور خود اعلام کردند که ایران را ایران سربلند و آباد می‌خواهیم و آمده‌ایم تا با حضور خود کشور را آباد بسازیم.

یکی از این دختران گفت: من در راستای لبیک به فرمایشات رهبر عزیزم ایران در این حماسه باشکوه و سرنوشت‌ساز حضور پیدا کردم.  

دیگر دانش آموز رای اولی گفت: من عاشق کشورم "ایران" هستم و به سنی رسیدم که می‌توانم در انتخاب کشور سهیم باشم.

انتخابات 1402 ,

به گزارش تسنیم امروز مردم فارس برخلاف همه تبلیغاتی که دشمنان برای عدم مشارکت در انتخابات و دلسرد کردن آنان راه انداخته بودند، از اولین ساعات رای‌گیری پر شور در پای صندوق‌های رای حاضر شدند تا علاوه بر اعلام پشتیبانی خود از نظام و رهبری در سرنوشت خویش سهیم باشند. مردمی که انتخابشان را بر مبنای انتظارات و مطالبات خود از فردایشان تعیین می‌کنند.

کرسی‌های بهارستان به زودی توسط نمایندگانی پر می‌شود که مردم امروز آن‌ها را با رأی خود برمی گزینند و که مسیری را ریل‌گذاری می‌کنند که اثر مستقیم آن بر زندگی مردم و کشور محسوس و مستقیم است.

انتهای پیام/424

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1680793

مهمترین اخبار ایران و جهان: