نیوز سیتی!
03 شهریور 1401 - 22:23

رسیدگی به حمل و نقل بعداز مرزهای خوزستان/ازترکیه اتوبوس می‌آوریم

اهواز- در نشست حمل و نقل اربعین حسینی خوزستان مقرر شده تا به وضعیت حمل و نقل زائران بعد از مرز ایران هم رسیدگی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز پنجشنبه نشست شورای حمل و نقل مرزهای شلمچه و چذابه در ایام اربعین حسینی در ساختمان ستاد مدیریت بحران استانداری خوزستان برگزار شد.

خبرنگار مهرچذابه«محمد خانچی» معاون عمرانی استاندار خوزستان در این نشست با تقدیر از زحمات خادمان زائران حسینی در دستگاه‌های اجرایی برای خدمت رسانی اظهار کرد: امسال گرما همه شرایط را تحت تأثیر قرار داده است.

خانچیرئیس کمیته زیرساخت ستاد اربعین حسینی عنوان کرد: امسال گرما تمام اتفاقات اربعین را تحت تأثیر قرار داده و باید تمام حواسمان را بدهیم که زائران در این گرما معطل نشوند.

وی افزود: یکی از نگرانی‌های ما برای حضور زائران بعد از عبور از مرز ایران است چون به کرات پیش آمده که بعد از مرز با کمبود اتوبوس مواجه بودیم و طرف عراقی نتوانسته اتوبوس‌های مورد نظر را تأمین کند.

خانچی تاکید کرد: باید تعداد مناسبی اتوبوس برای آن‌طرف مرز در نظر گرفته شود تا مشکلی از بابت حمل و نقل زائران نداشته باشیم به هر صورت چه در ایران چه در عراق در قبال زائران مسئول هستیم.

خانچیاستقرار ۱۳۰ اتوبوس در مرزها

استقرار ۱۳۰ اتوبوس در مرزهااستقرار ۱۳۰ اتوبوس در مرزها«رسول محمدی راستین» مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور در این نشست اظهار کرد: عملیات خدمات اربعین، بزرگترین عملیات لجستیکی در دنیاست. ما تمام تلاشمان را کردیم که بهترین امکانات حمل و نقل را ارائه دهیم و این امکانات از پنجم شهریور در اختیار زائران خواهد بود.

وی افزود: این مقدار اتوبوسی که آماده شده نهایت ظرفیت ماست اما توجه به ظرفیت‌هایی که داریم در حال برنامه‌ریزی هستیم تا در صورت کمبود اتوبوس از شرکت‌های خصوصی ترکیه‌ای هم امکانات بگیریم.

مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور عنوان کرد: ما در هر مرز ۱۳۰ اتوبوس مستقر خواهیم کرد که مختص پیش از عبور از مرز خواهد بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 656702

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار ایران و جهان:

پر بیننده ترین: