نیوز سیتی!
15 مرداد 1401 - 10:08

۴ شهرستان آذربایجان‌غربی در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند

ارومیه- رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: طبق آخرین بررسی‌ها، وضعیت شهرستانهای چایپاره، پلدشت، میاندوآب و نقده از لحاظ کرونایی قرمز شده است.

محمدامین ولی‌زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه متأسفانه آمار مبتلایان به کرونا در استان رو به افزایش است، اظهار کرد: شیوع بیماری کرونا و آمار مبتلایان و فوت شدگان کرونا در سایه عادی انگاری‌ها روز به روز بیشتر و رعایت دستورالعمل‌ها کمتر می‌شود.

خبرنگار مهرکروناکروناکروناوی با بیان اینکه همچنین در حال حاضر همچنین سه شهرستان ارومیه، اشنویه و شاهین‌دژ در وضعیت نارنجی کرونایی هستند، اضافه کرد: طبق آخرین وضعیت رنگی ارائه شده از سوی وزارت بهداشت، شهرستان‌های ماکو، شوط، خوی، سلماس و چالدران در شمال آذربایجان غربی و مهاباد، بوکان، تکاب، پیرانشهر و سردشت وضعیت زرد کرونایی دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: طبق برآوردها وضع شهرستان‌های پلدشت، اشنویه و میاندوآب نسبت به هفته گذشته بدتر و وضعیت شهرستان خوی نسبت به هفته پیش بهتر شده ولی بقیه مناطق استان تغییری نکرده است.

ولی زاده با اشاره به قرمز و نارنجی شدن وضعیت کرونایی ۲۵۹ شهرستان کشور ادامه داد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اهتمام ویژه به انجام واکسیناسیون توسط همه افراد جامعه در این شرایط ضروری است که امیدواریم با همکاری مردم، روند حرکت به سمت افزایش شهرستان‌های با وضعیت قرمز، متوقف شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی اضافه کرد: در شبانه روز گذشته ۲۱۲ نفر به کرونا مبتلا شده اند و۳ نفر هم جان خود را از دست داده اند.

آذربایجان غربی از اواسط اسفند پارسال فروکش خیز ششم کرونا را تجربه کرده بود ولی طی پنج هفته اخیر با افزایش تعداد مبتلایان سرپایی و در سه هفته اخیر با افزایش بیماران بستری روبرو بوده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 539502

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار ایران و جهان:

پر بیننده ترین: