نیوز سیتی!
01 مهر 1401 - 09:02

برگزاری آیین مهمانی لاله‌ها در گلزار شهدای بوشهر + تصاویر

آیین مهمانی لاله‌ها به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در گلزار شهدای بهشت صادق(ع) بوشهر با حضور استاندار و فرماندهان نیروهای مسلح این استان برگزار شد.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، در نخستین روز از هفته دفاع مقدس شامگاه پنجشنبه آیین مهمانی لاله‌ها در گلزار شهدای بهشت صادق علیه‌السلام بوشهر برگزار و شرکت‌کنندگان با آرمان‌های امام راحل و شهدای گرانقدر تجدید بیعت کردند.

خبرگزاری تسنیمبوشهربوشهردفاع مقدس برجسته‌ترین افتخارات و حماسه‌آفرینی ملت قهرمان

دفاع مقدس برجسته‌ترین افتخارات و حماسه‌آفرینی ملت قهرماندفاع مقدس برجسته‌ترین افتخارات و حماسه‌آفرینی ملت قهرماندر این مراسم که استاندار، معاونان، فرماندهان نیروهای مسلح استان بوشهر، خانواده معظم شهدا و قشرهای مختلف مردم حضور داشتند، فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با گرامیداشت چهل و دومین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی، هفته دفاع مقدس را یادآور رشادت‌ها و جانفشانی رزمندگان اسلام در برابر دشمنان انقلاب دانست و اظهار داشت: هفته دفاع مقدس نمودار برجسته از مجموعه اقدامات و برجسته‌ترین افتخارات و حماسه‌آفرینی ملت قهرمان، سلحشور و همیشه در صحنه ایران اسلامی در کنار نیروهای مسلح در دفاع از مرزهای جمهوری اسلامی ایران است.

سردار سرتیپ علی رزمجو با بیان اینکه شهدا با تاسی از مکتب امام حسین علیه‌السلام، از قرآن کریم، اسلام و نظام جمهوری اسلامی دفاع کردند گفت: دفاع مقدس حادثه و پدیده تاریخی بود که انقلاب اسلامی را به قدرت قوی، موثر، اثربخش در نظام بین‌الملل تبدیل کرد و طولانی‌ترین مقاومت ملت، اقشار گوناگون و نیروهای مسلح و قهرمان در مقابل تمام دنیا بود.

وی مشارکت مردم با نیروهای مسلح‌ در جنگ 8 ساله را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در 8 سال دفاع مقدس، مردم جنگ را به برنامه روزمره زندگی خود تبدیل کرده بودند و عاشورا و نهضت امام حسین علیه‌السلام را در جبهه‌ها زنده و احیا کردند.

فرمانده سپاه امام صادق علیه‌السلام استان بوشهر با بیان اینکه مردم در 8 سال دفاع مقدس حیات خود را در شهادت فی‌سبیل‌الله می‌دیدند افزود: تأثیر رابطه عشق، عاشق و معشوق، شهدا درک و تفسیر کردند.

بندگی خالص خدا در زندگی شهدا رقم می‌خورد

بندگی خالص خدا در زندگی شهدا رقم می‌خوردبندگی خالص خدا در زندگی شهدا رقم می‌خوردرزمجو با بیان اینکه بندگی خالص خدا در زندگی شهدا رقم می‌خورد خاطر نشان کرد: دفاع فی‌سبیل‌الله در فرهنگ شهدا و رزمندگان متبلور بود و این مکتب تا همیشه تاریخ زنده و پویا است.

فردا؛ گلباران 19 هزار گلزار شهدا در سراسر کشور

فردا؛ گلباران 19 هزار گلزار شهدا در سراسر کشورکرمان در هفته دفاع مقدس میزبان شهدای گمنام است

کرمان در هفته دفاع مقدس میزبان شهدای گمنام استیادواره لاله‌های سرخ در 12 منطقه از تهران بزرگ همزمان با هفته دفاع مقدس

یادواره لاله‌های سرخ در 12 منطقه از تهران بزرگ همزمان با هفته دفاع مقدسوی بیان کرد: شهدای والامقام، نور را بر ما عرضه کردند و برای حیات جاودانه راهنمای خاک‌نشینان شدند و کلید گنج سعادت برای همه ارزانی و هدیه کردند.

فرمانده سپاه استان بوشهر با اشاره به اینکه اکنون مکتب شهادت در فرهنگ ملت ایران موج می‌زند، تصریح کرد: فرهنگ مجاهدت، شهادت، ایثار و فداکاری با مال و جان برای دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی در جامعه جاری و ساری است.

رزمجو حضور رزمندگان و شهدا در کربلاهای ایران از قله‌های سر به فلک کشیده کردستان تا بیابان‌های تفتیده خوزستان تا آب‌های خلیج فارس در زمین و هوا و دریا در 8 سال دفاع مقدس را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: شهدا والامقام و رزمندگان اسلام با رشادت جنگیدند و پیروزی برای این مرز و بوم به ارمغان آوردند و آرمان‌های امام راحل و انقلاب اسلامی را تحقق بخشیدند.

مردم استان بوشهر آماده دفاع از دستاوردهای انقلاب و آرمان شهدا هستند

مردم استان بوشهر آماده دفاع از دستاوردهای انقلاب و آرمان شهدا هستندمردم استان بوشهر آماده دفاع از دستاوردهای انقلاب و آرمان شهدا هستندوی اضافه کرد: اکنون مردم همیشه در صحنه استان بوشهر، مسئولان و نیروهای مسلح با آمادگی کامل با همان ویژگی 8 سال دفاع مقدس، در کنار خلیج فارس و مراکز اقتصادی انرژی ایران اسلامی آماده دفاع همه جانبه از دستاوردهای انقلاب و آرمان شهدا هستند.

شرکت‌کنندگان در مراسم مهمانی لاله‌ها ضمن غبارروبی، گل‌گذاری و عطرافشانی گلزار شهدا با قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدا ادای احترام و با آن‌ها تجدید بیعت کردند.

انتهای پیام/190

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 752339

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار ایران و جهان:

پر بیننده ترین: