نیوز سیتی!
15 آذر 1401 - 09:56

پژوهشکده وابسته به کنگره آمریکا: ۴ هزار داعشی در افغانستان حضور دارند

دفتر خدمات پژوهشی کنگره آمریکا با اظهار اینکه ۴ هزار تروریست داعشی در افغانستان حضور دارند، درباره توانایی طالبان برای مقابله با آنها ابراز تردید کرد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، دفتر خدمات پژوهشی کنگره آمریکا در گزارشی تازه نوشت: کارشناسان درباره قدرت تهدید شاخه خراسان داعش و توانایی خود ادعایی طالبان برای مقابله با این گروه بدون کمک خارجی اختلاف نظر دارند.

گزارش می‌افزاید: با وجود حملات هماهنگ طالبان، صفوف داعش خراسان به 4000 جنگجو افزایش یافته است و این گروه مسئولیت تعدادی از حملات بزرگ در سال 2022 را نیز بر عهده گرفته است.

این نهاد تحقیقاتی وابسته به کنگره آمریکا در ادامه پاکستان را «مهم‌ترین» همسایه افغانستان دانست که «دهه‌ها نقش فعال و به گفته بسیاری بی‌ثبات‌کننده در امور افغانستان، از جمله با حمایت فعالانه از طالبان در طول حکومت دهه 1990 و بسیاری از شورش‌های متعاقب آن، ایفا کرده است».

دفتر خدمات پژوهشی کنگره آمریکا در حالی مدعی حضور 4 هزار جنگجوی داعش در افغانستان است که طالبان تأکید دارد داعش و سایر گروه‌های مشابه در افغانستان مغلوب شده‌اند، توانایی مقاومت و حمله را از دست داده‌اند و اکنون نیز در انتقام شکست‌هایشان به مردم بی‌دفاع حمله می‌کنند.

انتهای پیام/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 899154

مهمترین اخبار ایران و جهان: