نیوز سیتی!
11 اسفند 1402 - 19:51

حضور شعب سیار و ناظران در مناطق صعب‌العبور

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان کرمان با اشاره به حضور ناظران در مناطق صعب‌العبور و شعب سیار، گفت: بدون حضور ناظر رای‌گیری در هیچ شعبه اخذ رایی انجام نخواهد شد.

منصور ذوالعلی؛ رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، بیان کرد: مردم کرمان از لحظات اول آغاز رای‌گیری، همگام و همراه با مردم سرزمینمان، در پای صندوق‌های رای حاضر شدند و برای خلق حماسه‌ای دیگر به صحنه آمدند.

وی با بیان اینکه گزارش‌های رسیده از حوزه‌های انتخابیه سراسر استان کرمان نشان از حضور، مشارکت و انگیزه بسیار خوب و مثال زدنی مردم استان دارد، گفت: مردم کرمان در این دوره انتخابات مانند همه انتخابات‌هایی که از ابتدای انقلاب تاکنون داشتیم، مشارکت بالا و حضور پر شوری داشتند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان کرمان بیان کرد: یک شبکه بزرگ نظارتی مردمی به تعداد 9 هزار نفر در سراسر استان کرمان تحت عنوان ناظر، ناظرمسئول، سرناظر، بازرس و ضابط بر روند برگزاری انتخابات نظارت دارند.

ذوالعلی ادامه داد: بازرس هیئت نظارت در تمام استان و در همه شعب اخذ رای حضور داشته و همراه با عوامل اجرایی، نظارت و صیانت از آرای مردم را بر عهده دارند. نظارت بر تمام شعب اخذ رای استان توسط دو یا سه نفر به صورت ثابت و تعدادی هم به عنوان ناظر، بازرس و ضابط انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نظارت بر شعب اخذ رای در مناطق صعب‌العبور هم انجام می‌شود، گفت: بدون حضور ناظر رای‌گیری در هیچ شعبه اخذ رایی انجام نخواهد شد.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان کرمان با بیان اینکه تمهیدات لازم برای بازرسی شعب اخذ رای در مناطق صعب‌العبور و شعب سیار اندیشیده شده است، ادامه داد: از سوی ستاد انتخابات برای شعب سیار ما یک مسیر در نظر گرفته شده و طبق همان مسیر ناظران ما کار خود را انجام می‌دهند.

وی در پاسخ به اینکه آیا احتمال اینکه با کمبود تعرفه مواجه شویم وجود دارد، گفت: تمهیدات لازم اندیشیده شده و احتمال اینکه با کمبود تعرفه مواجه شویم خیلی کم است.

انتهای پیام/511/

 
منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1680698

مهمترین اخبار ایران و جهان: